GW o nadużyciach w Stowarzyszeniu Diabetyków

Wersja do wydruku   
Gazeta Wyborcza zarzuca prezesowi Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, że nadużywa swojej pozycji, korzystając z wyjazdów, noclegów i drogich prezentów finansowanych przez firmy farmaceutyczne produkujące leki dla chorych na cukrzycę.

W artykule "Słodkie życie prezesa" z 1 sierpnia dziennik pisze, że koncerny farmaceutyczne, chcąc pozyskać przychylność Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, fundują jego prezesowi wyjazdy zagraniczne, noclegi w ekskluzywnych hotelach, a co trzy lata - nowe auto.

Dziennikarze ironizują, że Andrzej Bauman, były sekretarz zakładowy PZPR w bydgoskiej szwalni Modus, zarabia więcej niż premier, podróżuje częściej od prezydenta, a pod sobą ma armię ludzi większą niż policja. Powołując się na informacje pozyskane od samego prezesa Baumana, Gazeta podaje, że w formie darowizn od firm farmaceutycznych w ubiegłym roku do Stowarzyszenia trafiło 1,5 miliona złotych, a w tym roku wpłyną przynajmniej 3 miliony.

Gazeta Wyborcza twierdzi, że firmy, które "podpadły prezesowi, muszą się liczyć z kłopotami". Jako przykład podaje kampanię przeciwko polskiej insulinie produkowanej przez firmę Bioton, oraz oskarżenia pod adresem insuliny produkowanej przez Polfę Tarchomin. Zdaniem Gazety takich kłopotów nie mają zagraniczne firmy, które hojnie sponsorują Stowarzyszenie.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI