„ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC”- Mikołów- 3 września 2010 r

Wersja do wydruku   

Z inicjatywy Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, już po raz kolejny na rynku mikołowskim, przy dźwiękach syren i dzwonów kościelnych, został utworzony "Łańcuch czystych serc". Wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce zamanifestowali solidarność w dążeniu do świata bez przemocy, narkomanii, rasizmu, nietolerancji, (wszelkiemu złu mówimy -NIE), jednocześnie popierając wszelkie działania i postawy na rzecz dobra.


Na zaproszenie organizatorów Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie", było obecne na rynku mikołowskim, propagując przekazywanie narządów do przeszczepu po swojej śmierci. "Oświadczenia woli", ktore są wyrazem  woli każdego, kto je wypelni i podpisze, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. 

Od godzin porannych była możliwość honorowego oddawania krwi, zebrano prawie 25 litrów krwi, a studenci medycyny (IFMSA- Poland) zachęcali mieszkańców Mikołowa do badań, wykonano ok. 300 badań pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu cukru.

Na scenie wystąpiły zespoły młodzieżowe, a na zakończenie dnia tradycyjnie już zobaczyliśmy niesamowity pokaz grupy tancerzy z ogniem –„VATIAMANTE”

Tekst i zdjęcia:

Teresa Bula

Koordynator Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" na woj. śląskie

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI