Konferencja szkoleniowa "Partnerstwo dla transplantacji" w Gnieźnie.

Wersja do wydruku   
8 listopada 2010 r. nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w konferencji szkoleniowej pt." Partnerstwo dla transplantacji". Współorganizatorami konferencji byli: Marszeałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolska Izba Lekarska oraz Rada Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

W roli  prelegentów wystąpili: dr Maciej Głyda-ordynator Oddziału Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu "Przeszczepy narządów unaczynionych"; Wojciech Czapiewski-koordynator Poltransplant "Transplantacje narządowe w Wielkopolsce"; dr Jaromir Dziel-ordynator OIT ZOZ w Gnieźnie "Procedura stwierdzania smierci mózgu"; dr Małgorzata Kordel "Dawca-biorca-kilka słów o zgodności"; Monika Siekierka Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie"; Henryk Szeląg-pacjent po przeszczepie nerki "Odczucia biorcy".

Historia Henryka Szeląga z Bydgoszczy okazała się trafnym podsumowaniem konferencji i dostarczyła wielu wzruszeń, i emocji słuchaczom. Lekarze mieli doskonałą okazję poznać relację odczuć towarzyszących pacjentowi oczkującemu na przeszczep oraz jego odczucia po przeszczepie. Słowa Pana Henryka, pozwoliły zapoznać się lakarzom rodzinnym z psychiką i codziennym życiem osoby po przeszczepie. Życiem, podobnym do wielu osób, jednak obwarowanym różnym zasadą czy obowiązkom, jak np.: obowiązkowe przyjmowanie leków immunosupresyjnych, obowiązkowych kontroli w klinice oraz wspomaganie funkcjonowania organizmu poprzez aktywnośc fizyczną itp.

Tekst: Monika Siekierka

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI