Myśmy też graliśmy w Orkiestrze!!!

Wersja do wydruku   
Nasze stowarzyszenie było współorganizatorem I Szczecińskiej Gali Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do współpracy zaprosili nas harcerze z hufca ZHP Szczecin-Pogodno, którzy są weteranami Orkiestry. Organizowali jej sztab po raz siedemnasty. Gala, czyli wielka uroczystość dla szczecińskich VIP-ów, zakończyła się pełnym sukcesem, zarówno finansowym jak i towarzyskim, skupiając najważniejsze osoby z życia publicznego i gospodarczego Szczecina.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Szczecinie wielkim corocznym wydarzeniem, podobnie jak w całej Polsce. Tysiące wolontariuszy na ulicach miasta, koncerty i inne wydarzenia odwiedzane tłumnie przez młodzież i całe rodziny. Znów typowy dla całej Polski obrazek.

Tym razem harcerze, organizujący od lat największy sztab Orkiestry w mieście, postanowili zrobić coś innego – Galę dla sponsorów, władz samorządowych i administracyjnych.

Ponieważ w tym roku WOŚP zbiera na sprzęt dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi zwrócili się do nas z prośbą o współorganizację. Kto jak kto ale my – ludzie chorzy, którym życie i zdrowie ratował i niejednokrotnie nadal ratuje sprzęt podobny do tego który zakupi Fundacja, wiemy jak ważna jest to akcja. My, ludzie dorośli przeżywamy i przeżywaliśmy nasze choroby bardzo ciężko i wiemy jak czuje się człowiek, którego życie zależy od niezawodności i sprawności maszyny w szpitalu. Ale i tak możemy sobie tylko wyobrazić co czuje chore dziecko i jego rodzice.

Dlatego propozycję harcerzy przyjęliśmy z przyjemnością i zobowiązaniem do dalszej współpracy.

Honorowy Patronat nad Galą objęli najważniejsi ludzie Szczecina: Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa i Prezydent Miasta. Patronat medialny: TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, i portal regionalny Stetinum.pl. Mieliśmy także całą masę sponsorów, poczynając od udzielającego nam gościny Lulu Clubu. Pełna listę osób i firm, którym jesteśmy winni wdzięczność można znaleźć na stronie www.galawosp.pl

Goście dopisali. Przybyli przedstawiciele najważniejszych urzędów, radni miejscy i wojewódzcy, przedstawiciele szczecińskiego biznesu. Poza patronami medialnymi pojawili się także przedstawiciele innych szczecińskich mediów. Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” reprezentował członek zarządu Emilian Pilch i niżej podpisany. Każdy z gości otrzymał od nas ulotkę, oświadczenie woli, komiks i bransoletkę, dzięki której będzie miał okazję pokazać całemu światu poparcie dla transplantacji.

Po przedstawieniu się głównych organizatorów rozpoczęła się cześć artystyczna. A było na co popatrzeć: występy cyrku Zodiak, pokaz teatru ognia Lascar, występ rewii naszego gospodarza - Rising Stars Revue, duet jazzowy Marek Kazane i Marek Mac i Gospel Choir wypełnili miłą zabawą ponad dwie godziny. Nie zabrakło pokazu szczecińskich ratowników z OSP, którzy pokazali jak dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP ratować życie. A pomiędzy występami świetnie sprzedawały się na aukacjach przedmioty ufundowane przez naszych Patronów Honorowych i sponsorów. Ogółem na aukacjach sprzedano przedmioty za ponad 5 tys. złotych!

Oprócz naszgo skromnego udziału ideę przeszczepiania na Gali reprezentował także  prof. Marek Ostrowski, wojewódzki konsultant ds. transplantacji. Pan profesor miał okazję powiedzieć kilka słów do zebranych gości, poparł pomysł zbierania funduszy przez WOŚP i powiedział o szczecińskich przeszczepieniach. Swoje trzy minuty miały także, zaproszone przez nasze stowarzyszenie Andżelika i  jej koleżanka, obie po przeszczepieniu nerki.

Cały sztab WOŚP, prowadzony przez instruktorów i harcerzy hufca ZHP Szczecin-Pogodno zebrał ponad 30 tys. złotych. To duża kwota i w dodatku zebrana przez młodych i bardzo młodych ludzi. Jako stowarzyszenie w którym średnia wieku jest "nieco" wyższa musimy im szczerze pogratulować organizacji, zarówno samej gali, jak i niedzielnego sztabu. Brawo i liczymy na to, że w przyszłym roku znów nas zaproszą do współpracy!

Arkadiusz Bojarun            

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI