Jestem po przeszczepie

Wersja do wydruku   

 

Handel narządami, „Czarna wołga” to częste slogany przewijające się w tytułach prasowych informujących o transplantacji. Zainteresowanie mediów „przeszczepami” najczęściej ujawnia się poprzez pryzmat przedstawiania sensacyjnego wątku.


Najczęściej opisywane sytuacje jako nadużycia nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym. Pomimo tego trudno znaleźć notkę w mediach informującą  jak ostatecznie zakończyła się sprawa na przykład „uśmiercania ludzi w celu pobrania narządów w Białym stoku” ( dla zainteresowanych prokuratura umorzyła śledztwo ponieważ nie wykryto żadnych nieprawidłowości w postępowaniu lekarzy). Aura niedomówień, złych praktyk pozostaje.   

Prasa , radio, telewizja to źródło naszego wyobrażenia o otaczającym nas świecie. Jednak to osoby przeszczepione mogą przekazać najlepszą wiedzę na temat transplantacji, dlatego zachęcamy  wszystkich po przeszczepie narządów aby w swoim środowisku, społeczności ,regionie starali się komentować i informować co oznacza dla osób ciężko chorych transplantacja oraz dementować nieprawdziwe informacje i opinie.

Nie bądźcie obojętni ponieważ to Wy najlepiej wiecie, że przeszczep to ŻYCIE.

Poniżej dwa przykłady:

 http://www.styl.pl/mag

azyn/reportaz/news-serce-bije-dalej,nId,283752

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI