Sezon na grypę

Wersja do wydruku   

Nieodwołanie nadeszła idealna pogoda dla wirusów i innych stworów. Nikt ich nie widział, ale już dają znać o sobie.Coraz więcej osób widzimy chrząkających, prychających i kaszlących. Wymienione objawy to najlepszy sposób na szybkie rozprzestrzenianie się wirusów. Jak się bronić przed "zarazą" :


byc aktywnym !!, nie przegrzewać się ale nie marzniemy w imię dobrego wrażenia na ulicy (to do Pań). Każdy stres, a jest nim ciepło i zimno, niewyspanie,nieracjonalne odżywianie (na przykład "diety zdrowotne i wieczorne obżarstwo"),niepowodzenia wymieńmy sami jakie chcemy. Powodują, że nasz organizm będzie gotowy na inwazję wirusa.

Co możemy zrobić?

Pamiętajmy o myciu rąk, używaniu jednorazowych chusteczek, osłanianiu ust przy kichaniu ( najlepiej ramieniem), przetrzyjmy klawiaturę komputera,słuchawkę telefonu szczególnie jeśli używa ich więcej niż jedna osoba. I jeszcze raz myjemy ręce!

Uwaga ! Palenie papierosów zwiększa ryzyko zachorowania na grypę i powikłania z nią związane na przyklad zapalenie płuc.

Czekolada, miód czy poczciwa kiszona kapusta będzie źródłem drobnych pierwiatków i vitamin które wspomogą nasz organizm przed atakiem intruzów. Małe przyjemności z lodówki w umiarze tak! Nie zapominajmy o żarcikach i dowcipach(śmiech to zdrowie). Wieczorne spotkanie ze znajomymi z dobrą energią, czy w wersji minimum ulubiony film pod kocykiem poprawią nasz nastrój i siły witalne  

i mamy szczepienia

Jeśli w poprzednim roku chorowałeś na grypę, "odchorowałeś/-łaś" to ciężko, to ostatni dzwonek aby się zaszczepić. Pamiętajmy, że żyjemy rodzinnie więc szczepimy się rodzinnie. Szczególnie "dziatkowie i wnuczki"

Osoby po transplantacji mogą być szczepione (nie wcześniej  niż 6 miesiecy po transplantacji).

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI