Prezent pod choinkę czyli nowa lista refundacji

Wersja do wydruku   

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2012 r.
Obwieszczenie Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów, która wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2012 r. Mówiąc po polsku wykaz  leków za które ministerstwo będzie płaciło ( częściowo lub w całości).

Przegladając listę leków upewnimy się że minister odpowiadając na obawy związane z leczeniem immunosupresyjnym po nowym roku wypowiedział urzędniczą formułę o bezpieczeństwie pacjentów. Zobacz czy bedziesz bezpieczny.


W wykazie zostaly ujęte leki generyczne i leki orginalne. Poza spisem są leki CellCept (tabletki) i Myfortic. Co oznacza,ze jeśli chcesz kontynuowac leczenie tymi lekami musisz zapłacić pełną odpłatność. Konsumenci Neoralu prawdopodobnie będą musieli rozpocząć przyjmowanie leku generycznego. Cena Neoralu w zależności od dawki zaczyna się od 45zł za opakowanie 50tabl. Podobna sutuacja czeka osoby leczone Advagrafem. Bezpieczni są Ci którzy przyjmują Rapamune lub Certican, nie ma zamiennika.

Tak więc wątpliwości i obawy, które były formułowane w piśmie do ministra zdrowia nabierają realnych kształtów. Część pacjentów, szczególnie ci ze skromnym portfelem będą musli rozpocząć leczenie generykami. Co oznacza gwałtowną zmianę w leczeniu. Pomimo zapewnień o biorównoważności i bezpieczeństwie leków. Pozostaje tylko trzymać fason i wierzyć, że zmiany nie spowodują krzywdy na zdrowiu !!!

wpisując poniższy link  

 http://static.presspublica.pl/red/rp/doc/kraj/Lista%20leków%20refundowanych.xls

dowiesz się czy jesteś bezpieczny i ile zapłacisz za swoje leczenie w 2012.  

zestwienie przygotowane przez Rzeczpospolitą . 

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI