Lubuskie bicie serc. Obchody Dnia Transplantacji

Wersja do wydruku   

- Lubuskie wspiera ideę transplantacji. To ogrom pracy i wysiłku, ale działania przynoszą efekty. W 2011 roku liczba przeszczepień od zmarłych dawców w naszym regionie była najwyższa w kraju, a gorzowski szpital zajął pod tym względem drugie miejsce i otrzymał prestiżową nagrodę „Partnera Polskiej Transplantologii” – powiedział członek zarządu Romuald Kreń, który z okazji lubuskich obchodów Dnia Transplantacji symbolicznie podpisał oświadczenie woli.


30.01.2013 r. w Sali Kolumnowej urzędu marszałkowskiego odbyła się konferencja nt. transplantacji, skierowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W Sali Kolumnowej pojawiło się około 200 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych m. in. z Gubina, Zielonej Góry, Żar, Sulechowa i Krosna Odrzańskiego. Młodzież miała okazję spotkać się i porozmawiać z ekspertami związanymi z transplantologią w naszym regionie. Zaproszenie przyjęli m.in.: Izabela Brzychcy - Koordynator ds. transplantacji w SP Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., Adriana Szklarz - Przedstawiciel Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, ks. Grzegorz Kniaź, Krzysztof Machejek, który jest przeszczepie oraz dr Paweł Pietraszek anestezjolog ze Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.  Celem spotkania było stworzenie przyjaznej atmosfery wokół transplantologii, propagowanie idei dawstwa narządów i szpiku, a także poszerzenie wiedzy młodych Lubuszan na temat pobierania i przeszczepiania narządów - często jedynej skutecznej  metody leczenia ratującej życie.

Więcej na stronach:

http://lubuskie.pl/strona-glowna/news/&news_category=Zdrowie&news_id=12168/

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI