Serce do przeszczepu na pokładzie samolotu Marynarki Wojennej

Wersja do wydruku   

Około godziny potrzebował samolot Marynarki Wojennej na przewiezienie w czwartek z Warszawy do Gdańska serca przeznaczonego do przeszczepu. Po kolejnych dwóch godzinach serce zaczęło bić w ciele pacjentki Kliniki Kardiochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


O specjalnej czwartkowej misji poinformował rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej kmdr por. Bartosz Zajda.

Jak wyjaśnił, serce przeznaczone było dla 33-letniej kobiety.

- Z informacji przekazanych przez Klinikę Kardiochirurgii wynikało, że przeszczep musiał być przeprowadzony w trybie pilnym, aby kobieta miała szansę na dalsze, zdrowe życie - poinformował Zajda.

Z sercem na pokładzie

Rzecznik wyjaśnił, że serce do transplantacji przyleciało do Gdańska samolotem An-28. Około godz. 4 nad ranem samolot poleciał z Gdyni do Warszawy, gdzie czekał na zakończenie operacji pobrania organu. O godz. 10.21 An-28 z sercem na pokładzie wystartował ze stołecznego lotniska i po około godzinie wylądował na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, skąd karetka transplantacyjna przewiozła organ do kliniki.

Więcej na stronach: http://www.tvn24.pl/pomorze,42/serce-do-przeszczepu-na-pokladzie-samolotu-marynarki-wojennej,319500.html

Więcej na stronach: http://www.tvn24.pl/pomorze,42/serce-do-przeszczepu-na-pokladzie-samolotu-marynarki-wojennej,319500.html

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI