Kongres transplantologów we Wrocławiu

Wersja do wydruku   

Profesor Maria Siemionow z kliniki w Cleveland (USA), której zespół kilka lat temu dokonał pierwszego pełnego przeszczepu twarzy, Mats Brannstrom z Goeteborga (Szwecja) i Omer Ozkan z Turcji, którzy dokonują przeszczepów macicy, profesor Adam Maciejewski, którego zespół przed kilkoma tygodniami wykonał w Gliwicach przeszczep twarzy. To tylko kilku spośród prelegentów XI Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Przeszczepów Ręki i Tkanek Złożonych, który odbędzie się już 29-31 sierpnia we Wrocławiu. Napisała Gazeta Wrocławska.


- Polskie Towarzystwo Transplantacyjne istnieje już 40 lat, a jeszcze nigdy nie było w naszym kraju sympozjum na taką skalę – mówi prof. Jerzy Jabłecki, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Ręki i Chirurgii Transplantacyjnej w Trzebnicy, która jest głównym organizatorem zjazdu. – W ogóle takie międzynarodowe spotkania towarzystw medycznych są w Polsce dość rzadkie.

A jeśli już do nich dochodzi, to można na nich spotkać kilka sław z danej dziedziny naukowej. Do nas przyjedzie pięćdziesięciu pięciu wybitnych naukowców z całego świata – mówi prof. Jabłecki.

Wiecej na stronach:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/973314,wielki-kongres-transplantologow-we-wroclawiu-zjada-slawy,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI