IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. Zbigniewa Religi

Wersja do wydruku   

5 października w Bogdańcu odbył się IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. Zbigniewa Religi. Przy pięknej pogodzie po ciewaych terenach maszerowało ponad 130 osób, wyrażając poparcie dla idei transplantacji i aktywnego trybu życia.

Uczestnicy marszu przed wymarszem na trasy poznali ideę marsz, a powstała ona w 2010 roku, kiedy to Adriana Szklarz, po udanym przeszczepie serca oraz rehabilitacji poprzez Nordic Walking, postanowiła połączyć oba swoje sukcesy i po uzyskaniu zgody od syna prof.Zbigniewa Religi - Grzegorza Religi, w roku 2011 należąc do naszego stowarzyszenia zorganizowała I Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi.


Nordikowicze usłyszeli również o obecnym prawie dotyczącym tzw. zgody domniemanej, związanej z pobieraniem narządów do przeszczepu po naszej śmierci. Adriana zaprosiła również wszystkich uczestników na film przedstawiający urywek życia Zbigniewa Religi i historie przeprowadzenia pierwszej udanej transplantacji serca w Polsce, a było to 5 listopada 1985 roku.

Przed wymarszem, uczestnicy mogli skorzystać z badania ciśnienia, poziomu cukru we krwi, czy porad dotyczących zasad zdrowego żywienia.

Instruktorka Nordic Walking i jednocześnie Koordynator Stowarzyszenia Życie po przeszczepie Adriana Szklarz poprowadziła ciekawą rozgrzewkę, po której uczestnicy wybrali jedną z dwóch tras:

- trasa krótsza, spokojniejsza prowadzona była przez Izabellę Łukowiak (po przeszczepie nerki)

- trasa dłuższa, dynamiczna poprowadzona była przez Adrianę Szklarz (po przeszczepie serca)

Na końcu tras dzięki uprzejmości Lubuskiemu Muzeum im.Jana Dekerta, na terenie Muzeum w Bogdańcu na uczestników czekał ciepły poczęstunek i ognisko.  Na końce tego niezwykłego marszu rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez współorganizatorów, którymi byli:

 

 

Wójt Gminy Bogdaniec  Pani Krystyna Pławska

Koordynatorowi  Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów Pani  Anna Kardasz

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki z Gorzowa Wlkp.,

Nadleśnictwo Bogdaniec

Muzeum Lubuskie im.Jana Dekerta

Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego

Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego

 

 

 

Do rozlosowania były także trzy podwójne zaproszenia na film  „Bogowie” który jest autobiografią  życia słynnego lekarza Zbigniewa Religi. Bilety te ufundowało Kino HELIOS.

Każdy uczestnik marszu otrzymał również dyplom za uczestnictwo z podpisem inicjatorki marszu oraz Elżbiety Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Już dzisiaj zapraszamy za rok na kolejny - V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi!

Adriana Szklarz
Instruktor Nordic Walking
Koordynator stowarzyszenia Życie po przeszczepie

przeszczep serca 5 listopad 2009

 


KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI