Tradycyjnie o transplantacji w trakcie Dożynek na Ziemi Łowickiej

Wersja do wydruku   

TRADYCYJNIE O TRANSPLANTACJI W TRAKCIE DOŻYNEK NA ZIEMI ŁOWICKIEJ

W niedzielę 30 sierpnia 2015 r. w skansenie wsi księżackiej w Maurzycach odbyły się Dożynki wojewódzkie, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu oraz Urząd Wojewódzki w Łodzi.


W trakcie uroczystości Pani Krystyna Rutkowska członkini Stowarzyszenia „Życie po Przeszczepie” (10 lat po przeszczepie wątroby) - główna organizatorka tej akcji - i Pani Teresa Kowalska osoba, która wyraziła zgodę na pobranie od bliskiej osoby zmarłej narządów dla ratowania ludzkiego życia, zorganizowały akcję propagującą ideę transplantacji narządów.

Przez cały dzień, w niesamowitym upale i ogromnym tłumie uczestników uroczystości, obie Panie dzielnie i wytrwale propagowały transplantacje narządów – największe dobro jakie współczesna medycyna może zaoferować człowiekowi.

Tydzień później - 6 września - w  Jamnie odbyły się Dożynki Gminy Łowicz. Tradycyjnie dożynkowy chleb pokroił Wójt Gminy Łowicz Pan Andrzej Barylski.

To dzięki Jego życzliwości Stowarzyszenie „Życie po Przeszczepie” reprezentowane przez Panią Krystynę Rutkowską (10 lat po przeszczepie wątroby) i Ewelinę Kobierzycką (4 lata po transplantacji wątroby) wspierane przez Panią Teresę Kowalską i Zbigniewa Wojdę koordynatora transplantacyjnego, członka Fundacji „Transplantacja OK.!”- mogło po raz kolejny propagować idee transplantacji i udowadniać, że można się dzielić z drugim człowiekiem nie tylko chlebem, ale dosłownie całym sobą.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI