XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

Wersja do wydruku   

26 stycznia 1966 roku po raz pierwszy w Polsce z powodzeniem przeszczepiono nerkę. To wydarzenie rozpoczęło erę transplantacji narządów w naszym kraju. W tym roku obchodzimy 50. rocznicę tego wydarzenia. 


W dniach 22-23 stycznia odbyło się XII SYMPOZJUM POLSKIEGO TOWARZYSTWA TRANSPLANTACYJNEGO "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość transplantologii", połączone z VIII Kursem Transplantologii Praktycznej. Nowością na konferencji był panel dyskusyjny dla pacjentów poprowadzony przez naszą koleżankę Katarzynę Jeznach i dr hab. n.m. Macieja Kosieradzkiego. Omówione zostały problemy z jakimi borykają się pacjenci po transplantacji. Zaplanowano na 13.02. 2016 spotkanie mające na celu stworzenie z pacjenckich organizacji pozarządowych związanych z transplantologią - Koalicji, której celem byłoby dbanie o poprawę warunków opieki nad pacjentem z przeszczepionym organem.
Stowarzyszenie Życie po przeszczepie reprezentowali : Eugeniusz Rydel, Robert Kucharski, Bogusława Boczkowska, Krystyna Rutkowska, Monika Siekierka, Maria Barbara Sułkowska.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI