Zapraszamy do odwiedzenia działu DAWSTWO - REGULACJE PRAWNE

Wersja do wydruku   
Do naszego serwisu dołączyliśmy obszerne regulacje prawne związane z problematyką pobierania komórek, tkanek i narządów od zmarłych dawców celem transplantacji.
Problematyka pobierania komórek, tkanek i narządów od zmarłych dawców clem transplantacji wywołuje w niektórych środowiskach dyskusje. Na naszej stronie zamiesciliśmy trzy podstawowe regulacje prawne. 1.Ustawa z dnia 26 października 1995 r. o pobieraniu komórek, tkanek i narządów (DZ.U. nr 138, poz.682) 2.Objaśnienia do ustawy z dnia 26 października 1995 o pobieraniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów 3.Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 grudnia 1996 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 6, poz. 37) w sprawie sposobu i trybu uzyskiwania informacji od prokuratora lub stanowiska sądu rodzinnego o nie wyrażeniu sprzeciwu na pobranie ze zwłok komórek, tkanek i narządów. Wierzymy, że zrozumienie mechanizmu prawnego zwiaząnego z dawstwem pozwoli Państwu zmienić swój stosunek do transplantacji.

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" dziękuje Panu Jerzemu Myśliwcowi z Regionalnego Biura POLTRANSPLANTU w Szczecinia za udostępnienie przytoczonych ustaw i materiałów

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI