ZÓŁTY TYDZIEŃ 31.03. - 5.04.2003

Wersja do wydruku   
Około 300 tysięcy Polaków jest nosicielami wirusa ”żółtaczki wszczepiennej”.

Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Watrobą " Życie po przeszczepie" tegorocznym partnerem ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień” - Warto Zaszczepić się Wcześniej
Żółty Tydzień” – akcja, której celem jest propagowanie wiedzy i profilaktyka wirusowego zapalenia wątroby typu A i B rusza już po raz jedenasty. Aż 93% dzieci do 15 roku życia nie ma przeciwciał chroniących przed żółtaczką pokarmową (WZW typu A). Dużym zagrożeniem dla zdrowia, a często i życia jest wciąż wirus HBV, wywołujący zapalenie wątroby typu B, czyli „żółtaczkę wszczepienną”. W Polsce 60% zakażeń wirusem HBV jest następstwem zabiegów medycznych. WZW typu A („żółtaczka pokarmowa”) i typu B („żółtaczka wszczepienna”) stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia, dlatego, nie ma sensu ryzykować – Warto Zaszczepić się Wcześniej. W dniach 31.III – 5.IV. za badanie lekarskie, szczepionkę i wykonanie szczepienia zapłacimy nie więcej niż za tę samą szczepionkę w aptece. Dodatkowe informacje o chorobach, ich profilaktyce oraz przebiegu akcji będzie można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej www.zoltytydzien.pl oraz pod numerem ogólnopolskiej infolinii (0 prefix 22) 571 90 00.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B należą do najpowszechniejszych i najbardziej poważnych chorób zakaźnych. WZW typu A i typu B to dwie różne choroby.

Warto wiedzieć że...Wirus „żółtaczki wszczepiennej” jest dziewiątą przyczyną zgonów na świecie.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI