Rozmowy na temat utworzenia Federacji Stowarzyszeń Transplantacyjnych

Wersja do wydruku   
Od piątku (26.03) do niedziel i (28.03) w Jarnołtówku koło Głuchołazów odbywało się spotkania integracyjne Stowarzyszenia Transplantacji Serca - Koła z Zabrza, pod nazwą „Przywitanie wiosny”. Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" zostało zabroszone do Jarnołtówka by nawiazać bliższe kontakty pomiędzy naszymi Stowarzyszeniami a także by rozpocząć działania w zakresie powołania FEDERACJI ORGANIZACJI TRANSPLANTACYJNYCH RP.

Z ramienia naszego Stowarzyszenia w Jarnołtówku koło Głuchołazów obecni będą Prezes ZG Krzysztof Pijarowski i Sekretarz ZG Robert Kęder. Gospodarzem spotkania był Prezes Stowarzyszenia Transplantacji Serca Tadeusz Bujak.

na zdjęciu Prezes STS Tadeusz Bujak wręcza Krzysztofowi Pijarowskiemu pamiatkowy medal STS (Stowarzyszenia Transplantacji Serca). Od lewej T.Bujak, K.Pijarowski, R.Keder,M.Gronowicz i W.Skubiszak

Podczas spotkania udało się uzgodnić treść Statutu Federacji Organizacji Transplantacyjnych RP ( w skrócie FOT RP ). Określono m.in. cele Federacji, do których zaliczono m.in. - promocja w społeczeństwie ideii darowania organów - reprezentowanie środowiska osób po transplantacji narzadów wobec władz państwowych i samorządowych - wspierania osrodków transplantacyjnych - wspomaganie finansowania badań naukowych dotyczacych transplantacji narządów.

Foto 1 i 2. Gorąc prace nad Statutem Federacji w świetlicy ośrodka. W pracach brali udział: ze strony STS : Tadeusz Bujak , Marian Granowicz, Wojciech Skubiszak a ze strony "Życia po przeszczepie" Krzysztof Pijarowski i Robert Keder.

W rozmowach dotyczących współpracy Stowarzyszenia Transplantacji Serca i Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" uzgodniono m.in. wolę zorganizowania wspólnej ( osób po transplantacji serca i watroby) imprezy integracyjnej. Ponadto Stowarzyszenie nasze skorzystna z doswiadczeń STS w zakresie zorganizowania warsztatów psychologicznych dla osób po transplantacji wątroby. STS zaproponował naszym członkom możliwość odpłatnego uczestniczenia w planowanej pielgżymce autokarowej osób po transplantacji do Rzymu.

Foto.2 Zdjęcie zbiorowe z wycieczki do Złotego Stoku - przed wejściem do kopalni złota

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI