24 maja br. już po raz drugi osoby po przeszczepie spotkały się na Jasnej Górze

Wersja do wydruku   

Msze Świętą przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił Przeor Paulinów – Ojciec Marian Lubelski.

Podobnie jak przed rokiem msza odprawiona została w intencji :

- Osób zmarłych, których organy zostały przekazane do transplantacji,- Ich Rodzin i Bliskich,- Ekip medycznych zaangażowanych przy tych operacjach sprawujących opiekę nad osobami po przeszczepach,- dziękczynnej za uratowanie życia tym, którzy otrzymali nowe organy,W homilii Ojciec Marian Lubelski powiedział m.in.


„Jezus z wysokości krzyża powiedział do umiłowanego ucznia „ Synu oto matka twoja” a do matki „Matko moja oto syn twój”. Mamy Matkę, którą nam przekazał sam Jezus Chrystus. Matka łaski bożej, matka Jezusa Chrustusa, która jest naszą Matką, naszego człowieka, który wierzy, który ufa, który kocha w niezbadanych wyrokach bożej miłości i dobroci. Mamy tutaj na tym świętym miejscu Matkę i Królową Polskiego Narodu od ponad 600 lat. Do tej Matki pełnej miłości (...)przychodzą wierni, którym zostało darowane życie po przeszczepie. To jest wielki cud medycyny i jeszcze większy bożej miłości. Mamy za co dziękować, za życie , za wiarę świętą, mamy obowiązek dziękować za te liczne łaski, które otrzymujemy każdego dnia od Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej .

Pielgrzymka Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”. Jest to pielgrzymka wyjątkowa i szczególna. Wierni przychodzą do Matki Bożej ażeby dziękować za życie, za szczęśliwa operację, za przedłużone życie, ponieważ ich życie było w wielkim zagrożeniu (...)”

W pilelgrzymce udział wzieli także członkowie zaprzyjaźnieni z nami ze Stowarzyszenia Transplantacji Serca.

Pamiątkowe zdjęcie na chwilę przed powrotem do Warszawy.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI