Znakomite wyniki polskiej ekipy na olimpiadzie w Lublianie...

Wersja do wydruku   

3rd ETDSF GAMES LJUBLJANA 2004

W dniach od 28 sierpnia do 4 września 2004 roku miała miejsce już III edycja Europejskich Igrzysk dla osób dializowanych i po przeszczepieniu.

Tym razem Zawody odbyły się w stolicy Słowenii – Ljubljanie.

W Zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 18 krajów europejskich. W skromnej, 6-osobowej reprezentacji Polski, znalazły się 4 osoby po przeszczepieniu nerek i 1 po transplantacji wątroby oraz kierownik i lekarz ekipy dr hab. med. Andrzej Chmura z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej AM w Warszawie.


   Startując w pływaniu, lekkiej atletyce oraz bowlingu (kręgle), nasi sportowcy zdobyli łącznie 14 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

W tym: 1. Krystyna Murdzek 5 medali (3 srebrne – skok w dal, bieg na 100 i 200 m oraz 2 brązowe – 50 i 100 m stylem klasycznym) 2. Marta  Brandenburg 4 medale ( 3 srebrne – bowling, rzut piłką, bieg na 100 m oraz 1 brązowy – bieg na 200 m ) 3. Marcin Skiba 3 złote medale ( 50 m grzbiet, rzut piłkę i pchnięcie kulą ) 4. Mirosław Burski 1 medal złoty ( chód na 5000 m ) 5. Andrzej Marciniak 1 medal brązowy ( chód na 5000 m )

   Dodatkowy 15 medal – złoty dodał do dorobku polskiej ekipy dr Andrzej Chmura, startując w turnieju piłki siatkowej, w drużynie międzynarodowej, która zajęła pierwsze miejsce.

   Pan doktor okazał się jednak przede wszystkim dobrym trenerem i menedżerem drużyny. Skłonił naszych zawodników do wystąpienia w większej licznie konkurencji, co zaowocowało większą liczbą medali. Przyczynił się także do stworzenia wspaniałej, rodzinnej atmosfery, co pozostało nie bez wpływu na osiągnięcia drużyny.

Bardzo dobry start naszej reprezentacji doceniła Przewodnicząca Europejskiej Federacji Sportów po Transplantacji – Judit Berente oraz Przewodniczący WTGF – Maurice Slapak.

   Osiągnięcia naszych sportowców są tym bardziej godne podkreślenia, że w naszym kraju nie istnieje jeszcze federacja zrzeszająca sportowców po przeszczepieniu narządu, a grupa reprezentantów została wybrana i wysłana do Ljubljany z inicjatywy i ze środków Fundacji Zjednoczeni dla Transplantacji.

   W czasie wolnym od sportowej rywalizacji organizowano wycieczki, które pozwoliły nam poznać piękną Słowenię. Niezapomniane wrażenia pozostały nam ze zwiedzania jaskini Postojnej oraz alpejskiego kurortu o światowej sławie w małym miasteczku Bled, które rozciąga się wokół pięknego jeziora, a słynie ze starego zamku na skale, z którego można podziwiać panoramę. III Europejskie spotkanie przebiegło w bardzo radosnym i serdecznym klimacie i pozwoliło uczestnikom na zawiązanie wielu nowych i serdecznych znajomości ze sportowcami i działaczami z innych krajów.

Krystyna Murdzek, Andrzej Chmura

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI