Polecamy lekturę -"Kawał życia z chirurgią w tle" - wspomnienia prof. S. Zielińskiego

Wersja do wydruku   

Nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL ukazały się wspomnienia pioniera polskiej transplantologii Pana prof. Stanisława Zielińskiego, który dokonał pierwszego, polskiego przeszczepu watroby.Było to w Szczecinie w 1987 roku.

     Recenzja wydawcy -75 lat to rzeczywiście "kawał życia". Wybitny polski chirurg transplantolog z gawędziarskim zacięciem zacięciem opowiada o swej pracy, rodzinie, podróżach, ciekawych ludziach, których spotkał, o doniosłych wydarzeniach, których był świadkiem i uczestnikiem, oraz o przełomowych momentach w karierze lekarza. Liczne anegdoty i barwny język sprawiają, że wspomnienia profesora Stanisława Zielińskiego to wciągająca lektura nie tylko dla ludzi ze środowiska medycznego.

Stron 255, okładka miekka foliowana.

Cena 29,00

     Cieszy nas fakt,że w obszernych wspomnieniach znalazło się także miejsce na nasze Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie", które jak sądzimy jest bliskie Panu profesorowi. Chętnie odwiedza nasze Zjazdy i wspomina czasy kiedy byliśmy pacjentami szczecińskiej Kliniki, którą kierował.    

     Angdotą jest również powiedzenie Pana profesora, że dopiero na naszym Zjeździe w Rokitnie pierwszy raz w życiu witano go w kościele, na mszy, z imienia i nazwiska...

Pozycję mozna nabyć w dobrych księgarniach lub internecie e-księgarnia 


KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI