Co powinniśmy wiedzieć o transplantacji

Wersja do wydruku   

W miniona sobotę 23 kwietnia br. miały miejsce dwa wykłady dla studentów zaocznych Państwowej Wyzszej Szkoły Zawodowej w Gorzowie na temat „Współczesne zagrożenia epidemiologiczne” oraz     " Co powinniśmy wiedzieć o transplantacji". Podobny wykład odbył się 27 kwietnia dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 Zadaniem spotkań jest uświadomienie studentom, których zalicza się do wysokiej grupy ryzyka zakażenia wzw A, B czy C jak ważna jest profilaktyka w tym szczepienia na wzw A i B.

W drugiej części spotkania mówiono się o konsekwencjach i skutkach przewlekłej choroby wirusowego zapalenia wątroby, czyli marskości i jedynej współczesnej metodzie leczenia czyli transplantacji.

Spotkania ze studentami są okazją do podstawowego wykładu z zakresu ogólnej wiedzy o transplantacji, istniejącego prawa i świadomości społecznej w tym zakresie.


Sobotnie wykłady o transplantacji poprowadził prezes Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” Krzysztof Pijarowski żyjacy od ponad 5 lat z przeszczepioną wątrobą. Studenci otrzymują „Oświadczenia woli” i wyjaśnia się im jak ważna jest dyskusja na ten temat wywołana w ich domach rodzinnych, z bliskimi. Podczas wykładu studenci dowiadują się także jaki jest stosunek Kościoła Katolickiego do transplantacji.

Wykłady odbyły sie w ramach XV edycji akcji "Żółty Tydzień"

Foto.1 i 2 - Uniwersytet Zielonogórski    Foto.3 Studenci zaoczni PWSzZ w Gorzowie Wlkp.    Foto.4 i 5 Marcowy wykład dla studentów AWF w Gorzowie Wlkp.

 

 

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI