Kontrola w NFZ

Wersja do wydruku   

Ministerstwo Zdrowia sprawdza, czy Narodowy Fundusz Zdrowia prawidłowo wywiązuje się z obowiązku realizacji programów leczenia immunosupresyjnego po przeszczepach i leczenia hormonem wzrostu. O problemach z dostępem do tych świadczeń donosili pacjenci i media.

Od 13 do 17 czerwca trwa kontrola w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Dotyczy ona przygotowania i przeprowadzenia postępowania konkursowego oraz realizacji programów obejmujących leczenie immunosupresyjne po przeszczepach oraz leczenie hormonem wzrostu. Fundusz zajmuje się realizacją tych programów dopiero od stycznia tego roku, wcześniej były one finansowane z budżetu Ministerstwa Zdrowia w ramach świadczeń wysokospecjalistycznych.

Od początku tego roku do resortu zdrowia napływają liczne skargi pacjentów o ograniczeniu bądź przerwach w dostępie do tych świadczeń. O problemach tych informowały także media. Minister zdrowia Marek Balicki interweniował już w tej sprawie u Rady NFZ, ostatecznie jednak zdecydował o wszczęciu kontroli.


KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI