Aktualności

Nowa ustawa lekowa - czy będzie bezpiecznie?

31.10.2011

Z Nowym Rokiem mają obowiązywać nowe zasady finansowania leczenia między innymi pacjentów po przeszczepie ( zasady miały wejśc w życie od 15 września 2011 - wstrzymano wejście w życie ustawy- dlaczego...?). Głownym zamysłem w tworzeniu nowych przepisów  projektodawcy i dotychczasowego  płatnika tj. Ministerstwa Zdrowia było obniżenie kosztów leczenia chorych przewlekle. W podobnej sytuacji są pacjenci chorujący na cukrzycę czy astmę oskrzelową. Specyfika leczenia po transplantacji to przede wszystkim koniecznosć stosowania kilku leków zabezpieczających przed odrzuceniem narządu przez organizm biorcy. Okreśłane sa jako leki immunosupresyjne ponieważ obniżają odpowiedź układu immunologicznego na przeszczepiony narząd. Stosowanie leków immunosupresyjnych jest podstawowym elementem w terapii. 

 Więcej >

Sezon na grypę

11.10.2011

Nieodwołanie nadeszła idealna pogoda dla wirusów i innych stworów. Nikt ich nie widział, ale już dają znać o sobie.Coraz więcej osób widzimy chrząkających, prychających i kaszlących. Wymienione objawy to najlepszy sposób na szybkie rozprzestrzenianie się wirusów. Jak się bronić przed "zarazą" :

 Więcej >

Jubileusz WOŚP

11.10.2011

20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012 roku. Temat cieszącej się największym zaufaniem społecznym w Polsce akcji charytatywnej przedstawia się następująco:
Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 Więcej >

Wyspa Życia

11.10.2011

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie”  kontynuuje współpracę z Akademią Sztuki( dawniej Wyższa Szkoła Sztuki Użytkowej) w Szczecinie. Po raz kolejny plakaty szczecińskich studentów z pracowni prof. Leszka Żebrowskiego inspirują  do rozmowy o transplantacji. W tym roku projekt składa się z ośmiu plakatów eksponowanych  miastach województwa zachodniopomorskiego.

 Więcej >

XI Zjazd Stowarzysznia Szczecin 2011

11.09.2011

Kiedy pisalem te słowa niektórzy z uczestników zjazdu jeszcze oczekiwali na powrót do domu , inni szczęśliwie powrócili do domów.
W zjeżdzie wzięło udział 66 osób dosłownie z całej Polski :od Jasła przez Warszawe ; od Libuszy po Kwidzyn do Szczecina. Trzy dni w Szczecinie były intensywne......

 Więcej >

Pierwszy w Polsce przeszczep wątroby u pacjenta z wirusem HIV

29.08.2011

Transplantolodzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili pierwszy w Polsce przeszczep wątroby u pacjenta zarażonego wirusem HIV. Operowany był 20-letni mężczyzna.

 Więcej >

Raport z Woodstocku, czyli po co tam jeździmy?

18.08.2011

Niektórzy po obejrzeniu telewizyjnych migawek z Przystanków Woodstock mogą zadać proste pytanie – co robi nasze stowarzyszenie wśród setek tysięcy młodych ludzi na takiej imprezie? Przecież, w zależności od tego która telewizja pokazuje ten festiwal, można zauważyć, że ta młodzież zainteresowana jest tylko muzyką, nieograniczoną wolnością, piwem, alkoholami mocniejszymi i narkotykami! Nic bardziej mylnego, oczywiście młodzi ludzie przyjeżdżają tam dla muzyki i specyficznej atmosfery, ale doskonale trafiają do nich idee przedstawiane przez organizacje pozarządowe.

 Więcej >

XI Zjazd Stowarzyszenia

11.08.2011

Zaproszenie na Zjazd Stowarzyszenia który odbędzie się w Szczecinie w dniach 9-11 września 2011.

Zaproszenie dla wszystkich członków stowarzyszenia, sympatyków oraz tych osób które chcą przystąpić do stowarzyszenia.

 

 Więcej >

Po raz czwarty promujemy transplantację na Przystanku Woodstock

05.08.2011

Mija drugi dzień naszej obecności na XVII Przystanku Woodstock. Jesteśmy tu bo po raz czwarty Wielka Fundacja Świątecznej Pomocy zaprasza nas do alejki organizacji pozarządowych i umożliwia nam przekazanie setkom tysięcy młodych ludzi idei transplantacji, sensu wypełnienia "Oświadczenia woli" i przeszczepiania narządów od zmarłych dawców. Tym razem pobijamy własne rekordy - tysiące rozmów i ponad osiem tysięcy rozdanych przez dwa dni "Oświadczeń" - a przed nami jeszcze dwa dni pracy!

 Więcej >

Wszystko na sprzedaż

24.07.2011

Wakacje w pełni! I kolejny artykuł o ciemnej stronie..... właśnie czego.

Transplantacji ? Niezaradnosći? Ludzkich słabościach?

 Więcej >

Jestem po przeszczepie

20.07.2011

 

Handel narządami, „Czarna wołga” to częste slogany przewijające się w tytułach prasowych informujących o transplantacji. Zainteresowanie mediów „przeszczepami” najczęściej ujawnia się poprzez pryzmat przedstawiania sensacyjnego wątku.

 Więcej >

Wstań i idź

19.07.2011

Historia zatoczyła koło? Pierwszym przeszczepem według apokryfów była transplantacja nogi której dokonali św.Kosma i Damian ( patroni transplantologów).

 

W szpitalu La Fe w Walencji (Hiszpania) przeprowadzono pierwsze na świecie równoczesne przeszczepienie obu nóg. Biorca to mężczyzna w wieku 20-30 lat, który w wyniku wypadku drogowego stracił obie nogi powyżej kolan. Do tej pory był skazany na wózek inwalidzki, a dzięki nowatorskiemu zabiegowi będzie mógł chodzić za około 6 miesięcy. Operacja trwała aż 10 godzin.

 Więcej >

Dlaczego HSV szpeci twarz

18.07.2011

Z radością wystawiamy nasze twarze na letnie promienie słoneczne, spragnieni opalenizny. Jest jednak coś, co może nam popsuć dobry humor podczas letniego wypoczynku...

 Więcej >

O czym warto rozmawiać na plaży?

15.07.2011

 

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” od 10 lat upowszechnia wiedzę na temat przeszczepiania narządów. W tym roku projekt edukacjno- informacyjny na temat transplantacji realizowany będzie w czasie wakacji w nadmorskich miejscowościach.

 Więcej >

Woodstock po raz czwarty

02.07.2011

 

Za 32 dni rozpoczyna się tegoroczna edycja największego festiwalu w Europie. Po raz czwarty Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" weźmie udział w tworzeniu alejki organizacji pozarządowych, które są zapraszane na Woodstock przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

 Więcej >

PFRON uratowany do 2015 r

02.07.2011

PFRON do 2015 r. będzie najprawdopodobniej funkcjonował w obecnej formule. 54 posłów różnych partii, czyli wszyscy obecni na posiedzeniu połączonych sejmowych Komisji Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny, zgodnie zagłosowało 28 czerwca za przyjęciem w pierwszym czytaniu do dalszych prac Ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Uwagę od rzeczowej dyskusji odwróciły jednak słowa posła Marka Suskiego (PiS).

 Więcej >

Zmiany zasad przyznawania rent

02.07.2011

 Zmiany zasad przyznawania rent. Są zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przedłożonym przez ministra pracy i polityki społecznej.

 Więcej >

Wakacje czy dla wszystkich ???

02.07.2011

 

Kiedy niepełnosprawnemu przysługuje dodatkowy urlop?

Prawo do dodatkowego urlopu przysługuje pracownikowi od dnia, w którym został wliczony do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

 Więcej >

I Marsz Nordic Walking im.prof. Zbigniewa Religi - relacja

25.06.2011
19 czerwca 2011 w niedzielę odbył się I Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi. Trasą Pięcioboistów w lubuskiej Krainie Nordic Walking maszerowało 60 osób popierający transplantację. Wśród uczestników były również osoby po przeszczepach: serca - 3 osoby, wątroby 1 osoba i nerki 1 osoba. Więcej >

Zaproszenie do Krakowa-Łagiewnik

04.06.2011
Serdecznie zapraszamy na V Ogólnopolską Rodzinną Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz osób żyjących po przeszczepach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W programie m.in. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem JE ks. bpa Grzegorza Kaszaka oraz zwiedzanie Białych Mórz - Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Szczegóły na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy Więcej >
1 2 3 ... 9 10 11 12 13 ... 54 55 56
Projektowanie stron SSI