Aktualności

Wyspa Życia 2012

04.06.2012

Od 15 maja ruszyła II edycja projektu „Wyspa Życia”. W ciągu 3 tygodni wystawę obejrzą mieszkańcy Pełczyc, Barlinka i Myśliborza. Osoby które poszukiwały oświadczenia woli wiedzą, że zdobycie go nie jest proste, szczególne w małych miejscowościach. Docenili to mieszkańcy miejscowości w których gościła I edycja „Wyspy Życia”.

 Więcej >

Najmniejsze sztuczne serce

30.05.2012

Sztuczne serce wielkości małego palca utrzymało przy życiu 16-miesięczne dziecko przez dwa tygodnie  oczekiwania na przeszczep serca. Włoskie dziecko, którego imienia nie ujawniono, cierpiało na kardiomiopatię zastoinową. Jest to choroba, która powoduje takie rozciągnięte ścian serca, że nie są w stanie skutecznie pompować krwi.
Chłopiec potrzebował transplantacji. Jednak bez odpowiedniego dawcy lekarze musieli improwizować.

 Więcej >

Stowarzyszenie Życie po przeszczepie przystąpiło do Koalicji Hepatologicznej

14.05.2012

Pięć organizacji pacjentów skupiających osoby z wirusowymi chorobami wątroby utworzyło Koalicję Hepatologiczną, aby skutecznie walczyć o poprawę dostępu do nowoczesnych terapii i poszanowanie praw pacjenta. Porozumienie o współpracy zostało podpisane 13 maja 2012 r., w Częstochowie, podczas X Ogólnopolskiego Zjazdu Organizacji Pozarządowych działających na rzecz osób ze schorzeniami wątroby.

 Więcej >

Nowe ceny Myfortic

14.05.2012

Docierają do nas ostanio informacje, że chorzy nie mają informacji na temat leku Myfortic, którego cena, przy ostatniej majowej zmianie cen leków, została znacznie obniżona. Myfortic - 360mg x 120 tab. - cena dla pacjenta - 26,71 zł. Myfortic - 180mg x 120 tab. cena dla pacjenta - 7,34 zł.

Zmiana nastąpiła od 1.05 2012r.

 Więcej >

Zapraszamy na II Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi

19.03.2012

„Starzenie się i zdrowie” to tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia. W ramach lubuskich obchodów zapraszamy do Łagowa na II Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi wszystkich tych,
którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz popierają ideę transplantacji.

 Więcej >

Przekaż nam 1% swojego podatku!

27.02.2012

Wystarczy wypełnić trzy rubryki, a urząd skarbowy przekaże naszemu stowarzyszeniu 1% podatku osoby rozliczającej się. To nic nie kosztuje, a pomoże naszemu stowarzyszeniu w prowadzeniu naszych dzialań - promocji transplantologii, dawstwa organów po śmierci oraz obrony spraw pacjentów po przeszczepieniach.

 Więcej >

Nowa lista leków refundowanych - od 1 marca

27.02.2012

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w sobotę nową listę refundacyjną, która ma obowiązywać od 1 marca. Dokonano 139 obniżek cen leków, na liście znalazło się 216 nowych pozycji.

 Więcej >

Pierwszy na świecie przeszczep trzech kończyn

25.01.2012

Dziesięć miesięcy po transplantacji twarzy Dallas Wiens uśmiecha się do swojej córki. Kto pamięta o tym co dziąło się 10 miesięcy temu?? Dla tej osoby , rodziny zmieniło się wiele dzięki przeszczepowi.

W marcu kiedy doszło do tej transplantacji oprócz głosów poparcia, były wypowiedzi zupełnie przeciwstawne. NIecały rok poźniej jesteśmy "bogatsi" o przeszczepienie dwóch nóg , miednicy ... trzech kończyn.  

Czy jest to argument za przeszczepem twarzy?

 Więcej >

Uzupełnienie listy leków refundowanych

31.12.2011

Resort zdrowia opublikował wczoraj późnym wieczorem uzupełnioną listę leków refundowanych, która ma obowiązywać od 1 stycznia. Ministerstwo po fali krytyki ze strony różnych środowisk uzupełniło listę o leki stosowane u pacjentów po przeszczepach, w leczeniu astmy oskrzelowej dzieci i łagodzeniu bólu towarzyszącego chorobom nowotworowym i paski do glukometrów.

 Więcej >

Szczecińscy lekarze potwierdzają swoją sprawność

30.12.2011

Zespół lekarzy ze szpitala w Szczecinie - Zdunowie przeszczepił płuco 54 -letniej mieszkance województwa zachodniopomorskiego. Kobieta czuje się dobrze. Dzisiaj opuści oddział intensywnej opieki medycznej - poinformował we wtorek prof. Tomasz Grodzki, dyrektor szpitala i szef zespołu, który przeprowadzał operację

 Więcej >

Prezent pod choinkę czyli nowa lista refundacji

24.12.2011

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2012 r.
Obwieszczenie Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów, która wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2012 r. Mówiąc po polsku wykaz  leków za które ministerstwo będzie płaciło ( częściowo lub w całości).

Przegladając listę leków upewnimy się że minister odpowiadając na obawy związane z leczeniem immunosupresyjnym po nowym roku wypowiedział urzędniczą formułę o bezpieczeństwie pacjentów. Zobacz czy bedziesz bezpieczny.

 Więcej >

Idą Święta

22.12.2011

Za Cyprianem K.Norwidem niech się stanie
„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień
wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na
niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb
biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. „
 
Niech radość i spokój
Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszą
Wszystkim Pacjentom po Przeszczepie
i
 Tobie drogi internauto myszkujący na tych stronach
przez cały nadchodzący Nowy Rok.

życzy

Zarząd

Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

i

Redakcja Polskiego Portalu Transplantacyjnego  przeszczep.

 Więcej >

Minister odpowiada. Czy uspokaja?

16.12.2011

Pacjenci po przeszczepach nie mają się czego obawiać. Dzięki zapisom ustawy refundacyjnej i negocjacjom przeprowadzonym przez Resort Zdrowia z producentami leków, zarówno oryginalne leki immunosupresyjne, jak ich odpowiedniki (tzw. "generyki"), będą od przyszłego roku tańsze niż obecnie, a dla pacjentów - dostępne za opłatą ryczałtową do wysokości limitu - napisał w swojej odpowiedzi na nasz list Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia. Po przeczytaniu informacji wyraź swoja opinię w sondzie(prawa strona panelu) 

 Więcej >

Pierwsze efekty naszego ostatniego listu do posła Arłukowicza

15.12.2011

W czasie ostatniego spotkania sejmowej Komisji zdrowia (wczoraj, 14 grudnia), dwóch posłów zadało ministrowi pytania w sprawie sytuacji pacjentów po przeszczepieniach po wejściu w życie "Ustawy o refundacj". Inspiaracją pytań były nasze listy skierowane do komisji i ministra. Również media zauważyły wizytę w biurze poselskim ministra Arłukowicza i związany z nią problem pacjentów po transplantacji.

 Więcej >

Petycja w sprawie refundacji do Ministra Zdrowia

14.12.2011

Członkowie Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" złożyli w szczecińskim biurze posła, ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza list w sprawie ustawy refundacyjnej. Wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku. Obawiają się, że wprowadzenie zamienników (tzw. leków generycznych) w miejsce leków oryginalnych może zagrozić ich życiu.

fot.A.Szkocki GS24

 Więcej >

Sukces ortopedów ze Szczecina - pierwszy przeszczep miednicy

11.11.2011

Wydaje się, że dziedzinie transplantologii klinicznej dokonano już wszystkie istotne operacje. Tymczasem kalendarium ważnych wydarzeń transplantacyjnych należy odnotować sukces w postaci pierwszego przeszczepienia miednicy. Po raz kolejny zespół transplantacyjny ze Szczecina wykonał nowatorską operację. Pacjent, któremu przeszczepiono miednicę wrócił do pełnej sprawności fizycznej.

 Więcej >

Nowa ustawa lekowa - gorzej niż w peerelu?!

10.11.2011

Poniżej kilka publikacji na temat ustawy lekowej. Jeśli przejrzeć doniesienia prasowe to urzędnicy ministerstwa moga powiedzieć, że debata na temat ustawy odbyła się. Jak wynika z poniższych tekstów poza rozmową, żeby nie powiedzieć według reguły "Gadał dziad do obrazu...", żadna lekcja nie została wyciągnięta z przeprowadzonych rozmów. Choć może to mylny wniosek, poprostu urzędnicy i doradcy w Ministerswie Zdrowia wiedzą najlepiej jak rozwiązywać bolączki systemu ochrony zdrowia w Polsce. "Nadchodząca" ustawa refundacyjna zdecydowanie przeczy tej odważnej tezie. 

 Więcej >

List do Rzecznika Praw Obywatelskich

03.11.2011

Zarząd naszego stowarzyszenia, realizując postulat Walnego Zgromadzenia, przygotował i wysłał do Rzecznika Praw Obywatelskich list z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie ustawy regulującej ceny leków, Zarząd poparł także list przygotowany przez Fundację Transplantacja O.K.! dotyczący również powyższej ustawy zmieniającej ceny naszych leków oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia zaostrzającego kary dla lekarzy za formalne błędy w
dokumentacji.

 Więcej >

Nowa ustawa lekowa - czy będzie bezpiecznie?

31.10.2011

Z Nowym Rokiem mają obowiązywać nowe zasady finansowania leczenia między innymi pacjentów po przeszczepie ( zasady miały wejśc w życie od 15 września 2011 - wstrzymano wejście w życie ustawy- dlaczego...?). Głownym zamysłem w tworzeniu nowych przepisów  projektodawcy i dotychczasowego  płatnika tj. Ministerstwa Zdrowia było obniżenie kosztów leczenia chorych przewlekle. W podobnej sytuacji są pacjenci chorujący na cukrzycę czy astmę oskrzelową. Specyfika leczenia po transplantacji to przede wszystkim koniecznosć stosowania kilku leków zabezpieczających przed odrzuceniem narządu przez organizm biorcy. Okreśłane sa jako leki immunosupresyjne ponieważ obniżają odpowiedź układu immunologicznego na przeszczepiony narząd. Stosowanie leków immunosupresyjnych jest podstawowym elementem w terapii. 

 Więcej >

Sezon na grypę

11.10.2011

Nieodwołanie nadeszła idealna pogoda dla wirusów i innych stworów. Nikt ich nie widział, ale już dają znać o sobie.Coraz więcej osób widzimy chrząkających, prychających i kaszlących. Wymienione objawy to najlepszy sposób na szybkie rozprzestrzenianie się wirusów. Jak się bronić przed "zarazą" :

 Więcej >
1 2 3 ... 9 10 11 12 13 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI