Aktualności

XI Zjazd Stowarzysznia Szczecin 2011

11.09.2011

Kiedy pisalem te słowa niektórzy z uczestników zjazdu jeszcze oczekiwali na powrót do domu , inni szczęśliwie powrócili do domów.
W zjeżdzie wzięło udział 66 osób dosłownie z całej Polski :od Jasła przez Warszawe ; od Libuszy po Kwidzyn do Szczecina. Trzy dni w Szczecinie były intensywne......

 Więcej >

Pierwszy w Polsce przeszczep wątroby u pacjenta z wirusem HIV

29.08.2011

Transplantolodzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili pierwszy w Polsce przeszczep wątroby u pacjenta zarażonego wirusem HIV. Operowany był 20-letni mężczyzna.

 Więcej >

Raport z Woodstocku, czyli po co tam jeździmy?

18.08.2011

Niektórzy po obejrzeniu telewizyjnych migawek z Przystanków Woodstock mogą zadać proste pytanie – co robi nasze stowarzyszenie wśród setek tysięcy młodych ludzi na takiej imprezie? Przecież, w zależności od tego która telewizja pokazuje ten festiwal, można zauważyć, że ta młodzież zainteresowana jest tylko muzyką, nieograniczoną wolnością, piwem, alkoholami mocniejszymi i narkotykami! Nic bardziej mylnego, oczywiście młodzi ludzie przyjeżdżają tam dla muzyki i specyficznej atmosfery, ale doskonale trafiają do nich idee przedstawiane przez organizacje pozarządowe.

 Więcej >

XI Zjazd Stowarzyszenia

11.08.2011

Zaproszenie na Zjazd Stowarzyszenia który odbędzie się w Szczecinie w dniach 9-11 września 2011.

Zaproszenie dla wszystkich członków stowarzyszenia, sympatyków oraz tych osób które chcą przystąpić do stowarzyszenia.

 

 Więcej >

Po raz czwarty promujemy transplantację na Przystanku Woodstock

05.08.2011

Mija drugi dzień naszej obecności na XVII Przystanku Woodstock. Jesteśmy tu bo po raz czwarty Wielka Fundacja Świątecznej Pomocy zaprasza nas do alejki organizacji pozarządowych i umożliwia nam przekazanie setkom tysięcy młodych ludzi idei transplantacji, sensu wypełnienia "Oświadczenia woli" i przeszczepiania narządów od zmarłych dawców. Tym razem pobijamy własne rekordy - tysiące rozmów i ponad osiem tysięcy rozdanych przez dwa dni "Oświadczeń" - a przed nami jeszcze dwa dni pracy!

 Więcej >

Wszystko na sprzedaż

24.07.2011

Wakacje w pełni! I kolejny artykuł o ciemnej stronie..... właśnie czego.

Transplantacji ? Niezaradnosći? Ludzkich słabościach?

 Więcej >

Jestem po przeszczepie

20.07.2011

 

Handel narządami, „Czarna wołga” to częste slogany przewijające się w tytułach prasowych informujących o transplantacji. Zainteresowanie mediów „przeszczepami” najczęściej ujawnia się poprzez pryzmat przedstawiania sensacyjnego wątku.

 Więcej >

Wstań i idź

19.07.2011

Historia zatoczyła koło? Pierwszym przeszczepem według apokryfów była transplantacja nogi której dokonali św.Kosma i Damian ( patroni transplantologów).

 

W szpitalu La Fe w Walencji (Hiszpania) przeprowadzono pierwsze na świecie równoczesne przeszczepienie obu nóg. Biorca to mężczyzna w wieku 20-30 lat, który w wyniku wypadku drogowego stracił obie nogi powyżej kolan. Do tej pory był skazany na wózek inwalidzki, a dzięki nowatorskiemu zabiegowi będzie mógł chodzić za około 6 miesięcy. Operacja trwała aż 10 godzin.

 Więcej >

Dlaczego HSV szpeci twarz

18.07.2011

Z radością wystawiamy nasze twarze na letnie promienie słoneczne, spragnieni opalenizny. Jest jednak coś, co może nam popsuć dobry humor podczas letniego wypoczynku...

 Więcej >

O czym warto rozmawiać na plaży?

15.07.2011

 

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” od 10 lat upowszechnia wiedzę na temat przeszczepiania narządów. W tym roku projekt edukacjno- informacyjny na temat transplantacji realizowany będzie w czasie wakacji w nadmorskich miejscowościach.

 Więcej >

Woodstock po raz czwarty

02.07.2011

 

Za 32 dni rozpoczyna się tegoroczna edycja największego festiwalu w Europie. Po raz czwarty Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" weźmie udział w tworzeniu alejki organizacji pozarządowych, które są zapraszane na Woodstock przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

 Więcej >

PFRON uratowany do 2015 r

02.07.2011

PFRON do 2015 r. będzie najprawdopodobniej funkcjonował w obecnej formule. 54 posłów różnych partii, czyli wszyscy obecni na posiedzeniu połączonych sejmowych Komisji Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny, zgodnie zagłosowało 28 czerwca za przyjęciem w pierwszym czytaniu do dalszych prac Ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Uwagę od rzeczowej dyskusji odwróciły jednak słowa posła Marka Suskiego (PiS).

 Więcej >

Zmiany zasad przyznawania rent

02.07.2011

 Zmiany zasad przyznawania rent. Są zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przedłożonym przez ministra pracy i polityki społecznej.

 Więcej >

Wakacje czy dla wszystkich ???

02.07.2011

 

Kiedy niepełnosprawnemu przysługuje dodatkowy urlop?

Prawo do dodatkowego urlopu przysługuje pracownikowi od dnia, w którym został wliczony do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

 Więcej >

I Marsz Nordic Walking im.prof. Zbigniewa Religi - relacja

25.06.2011
19 czerwca 2011 w niedzielę odbył się I Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi. Trasą Pięcioboistów w lubuskiej Krainie Nordic Walking maszerowało 60 osób popierający transplantację. Wśród uczestników były również osoby po przeszczepach: serca - 3 osoby, wątroby 1 osoba i nerki 1 osoba. Więcej >

Zaproszenie do Krakowa-Łagiewnik

04.06.2011
Serdecznie zapraszamy na V Ogólnopolską Rodzinną Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz osób żyjących po przeszczepach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W programie m.in. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem JE ks. bpa Grzegorza Kaszaka oraz zwiedzanie Białych Mórz - Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Szczegóły na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy Więcej >

Naukowiec Made in Poland

20.05.2011
Profesor Maria Siemionow szuka skutecznego leku na odrzucanie przeszczepu. Pani profesor przeprowadziła pierwsze w USA przeszczepienie twarzy. Aktualnie pracuje nad kolejnym milowym krokiem w transplantologii. Nadzoruje badania nad lekiem nowej generacji, który ma zmniejszyć ryzyko odrzucania przeszczepionego narządu.  Więcej >

„Podziel się życiem” podczas Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku.

17.05.2011

„Podziel się życiem” to hasło Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku,impreza odbędzie się 21 maja.

Zapraszamy biegaczy, rowerzystów i „kijkarzy”. Trasa biegów wieść będzie ulicami Śremu, start i meta znajdują się na Stadionie Miejskim, a zawodnicy będą mieli do pokonania 4km 200m. Chcemy zachęcić Śremian do oddania chorym na białaczkę swojego czasu, trudu i talentu. Dzień Szpiku to będzie po prostu piknik podczas, którego Śremianie staną się ambasadorami transplantologii, tym samym głosem osób walczących o swoje zdrowie i życie. Aby wesprzeć chorych nie trzeba być wybitnym sportowcem, bo przecież w tym Biegu nie medale, czy nagrody są najważniejsze, a chęć niesienia pomocy.

 Więcej >

Wolni od HCV

04.05.2011

 

Przeszedłeś operację, zabieg, transfuzję krwi?

A może robiłeś sobie tatuaż, korzystasz z usług kosmetyczki i fryzjera, ale nigdy nie sprawdzałeś, czy używają oni sterylnych narzędzi? Czy wiesz, że nawet zabieg u dentysty, gdy nie dezynfekuje on narzędzi, może skończyć się dla ciebie zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C?

 Więcej >

A w Trzebnicy robota pali się w rękach

01.05.2011

W Trzebnicy przeprowadzono kolejną, udaną transplantację ręki. Szpital jest jednym z najlepszych w Europie i wśród pięciu na świecie gdzie przeprowadzono najwięcej transplantacji rąk. Pierwsze przeszczepienie miało miejsce w 2006.

 

 Więcej >
1 2 3 ... 10 11 12 13 14 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI