Aktualności

Wszystko na sprzedaż

24.07.2011

Wakacje w pełni! I kolejny artykuł o ciemnej stronie..... właśnie czego.

Transplantacji ? Niezaradnosći? Ludzkich słabościach?

 Więcej >

Jestem po przeszczepie

20.07.2011

 

Handel narządami, „Czarna wołga” to częste slogany przewijające się w tytułach prasowych informujących o transplantacji. Zainteresowanie mediów „przeszczepami” najczęściej ujawnia się poprzez pryzmat przedstawiania sensacyjnego wątku.

 Więcej >

Wstań i idź

19.07.2011

Historia zatoczyła koło? Pierwszym przeszczepem według apokryfów była transplantacja nogi której dokonali św.Kosma i Damian ( patroni transplantologów).

 

W szpitalu La Fe w Walencji (Hiszpania) przeprowadzono pierwsze na świecie równoczesne przeszczepienie obu nóg. Biorca to mężczyzna w wieku 20-30 lat, który w wyniku wypadku drogowego stracił obie nogi powyżej kolan. Do tej pory był skazany na wózek inwalidzki, a dzięki nowatorskiemu zabiegowi będzie mógł chodzić za około 6 miesięcy. Operacja trwała aż 10 godzin.

 Więcej >

Dlaczego HSV szpeci twarz

18.07.2011

Z radością wystawiamy nasze twarze na letnie promienie słoneczne, spragnieni opalenizny. Jest jednak coś, co może nam popsuć dobry humor podczas letniego wypoczynku...

 Więcej >

O czym warto rozmawiać na plaży?

15.07.2011

 

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” od 10 lat upowszechnia wiedzę na temat przeszczepiania narządów. W tym roku projekt edukacjno- informacyjny na temat transplantacji realizowany będzie w czasie wakacji w nadmorskich miejscowościach.

 Więcej >

Woodstock po raz czwarty

02.07.2011

 

Za 32 dni rozpoczyna się tegoroczna edycja największego festiwalu w Europie. Po raz czwarty Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" weźmie udział w tworzeniu alejki organizacji pozarządowych, które są zapraszane na Woodstock przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

 Więcej >

PFRON uratowany do 2015 r

02.07.2011

PFRON do 2015 r. będzie najprawdopodobniej funkcjonował w obecnej formule. 54 posłów różnych partii, czyli wszyscy obecni na posiedzeniu połączonych sejmowych Komisji Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny, zgodnie zagłosowało 28 czerwca za przyjęciem w pierwszym czytaniu do dalszych prac Ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Uwagę od rzeczowej dyskusji odwróciły jednak słowa posła Marka Suskiego (PiS).

 Więcej >

Zmiany zasad przyznawania rent

02.07.2011

 Zmiany zasad przyznawania rent. Są zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przedłożonym przez ministra pracy i polityki społecznej.

 Więcej >

Wakacje czy dla wszystkich ???

02.07.2011

 

Kiedy niepełnosprawnemu przysługuje dodatkowy urlop?

Prawo do dodatkowego urlopu przysługuje pracownikowi od dnia, w którym został wliczony do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

 Więcej >

I Marsz Nordic Walking im.prof. Zbigniewa Religi - relacja

25.06.2011
19 czerwca 2011 w niedzielę odbył się I Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi. Trasą Pięcioboistów w lubuskiej Krainie Nordic Walking maszerowało 60 osób popierający transplantację. Wśród uczestników były również osoby po przeszczepach: serca - 3 osoby, wątroby 1 osoba i nerki 1 osoba. Więcej >

Zaproszenie do Krakowa-Łagiewnik

04.06.2011
Serdecznie zapraszamy na V Ogólnopolską Rodzinną Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz osób żyjących po przeszczepach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W programie m.in. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem JE ks. bpa Grzegorza Kaszaka oraz zwiedzanie Białych Mórz - Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Szczegóły na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy Więcej >

Naukowiec Made in Poland

20.05.2011
Profesor Maria Siemionow szuka skutecznego leku na odrzucanie przeszczepu. Pani profesor przeprowadziła pierwsze w USA przeszczepienie twarzy. Aktualnie pracuje nad kolejnym milowym krokiem w transplantologii. Nadzoruje badania nad lekiem nowej generacji, który ma zmniejszyć ryzyko odrzucania przeszczepionego narządu.  Więcej >

„Podziel się życiem” podczas Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku.

17.05.2011

„Podziel się życiem” to hasło Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku,impreza odbędzie się 21 maja.

Zapraszamy biegaczy, rowerzystów i „kijkarzy”. Trasa biegów wieść będzie ulicami Śremu, start i meta znajdują się na Stadionie Miejskim, a zawodnicy będą mieli do pokonania 4km 200m. Chcemy zachęcić Śremian do oddania chorym na białaczkę swojego czasu, trudu i talentu. Dzień Szpiku to będzie po prostu piknik podczas, którego Śremianie staną się ambasadorami transplantologii, tym samym głosem osób walczących o swoje zdrowie i życie. Aby wesprzeć chorych nie trzeba być wybitnym sportowcem, bo przecież w tym Biegu nie medale, czy nagrody są najważniejsze, a chęć niesienia pomocy.

 Więcej >

Wolni od HCV

04.05.2011

 

Przeszedłeś operację, zabieg, transfuzję krwi?

A może robiłeś sobie tatuaż, korzystasz z usług kosmetyczki i fryzjera, ale nigdy nie sprawdzałeś, czy używają oni sterylnych narzędzi? Czy wiesz, że nawet zabieg u dentysty, gdy nie dezynfekuje on narzędzi, może skończyć się dla ciebie zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C?

 Więcej >

A w Trzebnicy robota pali się w rękach

01.05.2011

W Trzebnicy przeprowadzono kolejną, udaną transplantację ręki. Szpital jest jednym z najlepszych w Europie i wśród pięciu na świecie gdzie przeprowadzono najwięcej transplantacji rąk. Pierwsze przeszczepienie miało miejsce w 2006.

 

 Więcej >

Pomyślmy o wakacjach

21.04.2011

 

Ważna informacja dla wszystkich osób po transplantacji które mają dzieci w wieku szkolnym.

Otrzymaliśmy propozycję bezpłatnego wypoczynku wakacyjnego dla dzieci w wieku 8-17 lat nad morzem w ramach kolonii organizowanych przez Urząd Miasta Szczecin. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie informacji (dane osobowe, dochód miesięczny, wiek dziecka). Pierwszeństwo w przydziale miejsca bedą miały osoby należące do stowarzyszenia. Termin nadsyłania zgłoszeń do 20 maja 2011 na adres mailowy : stowarzyszenie@przeszczep.pl

 Więcej >

Gramy z najlepszymi

21.04.2011

 

 

Dzięki przychylności Zarządu portal www.przeszczep.pl jest obsługiwany przez serwery  firmy home.pl - numer 1 w Polsce. Dziękujemy za szczególne potraktowanie serwisu dedykowanego transplantacji w Polsce! Solidność i prestiż firmy z którą współpracujemy została wyrózniona przez specjalistyczne pismo komputerowe PC World.   

 

 Więcej >

Pierwszy przeszczep twarzy w USA

22.03.2011

                                                                                                                                                                                Dallas Wiens, 25-latek , przed tygodniem otrzymał nowy nos, usta, skórę, mięśnie i nerwy twarzy. Jego twarzoczaszka została zdeformowana po porażeniu prądem z linii wysokiego napięcia przed 3 laty. Głównym powodem dla którego zdecydował się na operację jest nadzieja, że zobaczy ponownie uśmiech swojej 3 letniej córki.

 Więcej >

Chirurgiczny patchwork

19.03.2011

W Gliwicach przeprowadzono pierwszą w Polsce częściową rekonstrukcję krtani u pacjenta z  nowotworem tego narządu. Sukces odnieśli chirurdzy z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Do tej pory pacjenci po usunięciu krtani do końca życia musieli oddychać przez rurkę wprowadzoną do tchawicy.

 Więcej >

Dzień Transplantacji w Bydgoszczy.

31.01.2011
W ramach Dnia Transplantacji 26 stycznia - zorganizowaliśmy spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy. Dyrekcja szkoły od początku naszej działalności była bardzo przychylna działaniom na rzecz krzewienia idei transplantacji. Była to pierwsza szkoła w Polsce, która wdrożyła nasz program edukacyjny (2008 r.)  Więcej >
1 2 3 ... 10 11 12 13 14 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI