Aktualności

Transplantacja i „Świat na Tak”.

19.09.2010

18 września, na zaproszenie Pana Wiesława Wołyńca z Fundacji ”Świat na Tak”, mieliśmy okazję nasze stowarzyszenie młodym ludziom – wolontariuszom z całej Polski, którzy potrafią „przenosić góry”, „poruszać serca i umysły”, którzy chcą pomagać, tym, którzy tej pomocy najbardziej oczekują.

 Więcej >

Jubileuszowa Pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie.

15.09.2010

Przyłączamy się do zaproszenia STS Zabrze i również zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie pielgrzymów do Częstochowy  23 września 2010 o godzinie 15.00  w SALI RÓŻAŃCOWEJ na Jasnej Górze, a o godzinie 16.45 na wspólną modlitwę podczas mszy świętej celebrowanej przez Arcybiskupa Stanisława Nowaka, Metropolitę Częstochowskiego w Kaplicy Matki Bożej.

Osoby zainteresowane ze strony naszego Stowarzyszenia prosimy o kontakt z Teresą Bula, nr tel.512 428 060

 Więcej >

„ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC”- Mikołów- 3 września 2010 r

15.09.2010

Z inicjatywy Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, już po raz kolejny na rynku mikołowskim, przy dźwiękach syren i dzwonów kościelnych, został utworzony "Łańcuch czystych serc". Wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce zamanifestowali solidarność w dążeniu do świata bez przemocy, narkomanii, rasizmu, nietolerancji, (wszelkiemu złu mówimy -NIE), jednocześnie popierając wszelkie działania i postawy na rzecz dobra.

 Więcej >

Spotkanie Zespołu d/s transplantacji w województwie lubuskim

11.09.2010

10 września 2010r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, odbyło się pierwsze spotkanie robocze zespołu ds. Programu Transplantacji w województwie lubuskim.

Uczestnicy spotkania: m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Narodowego Funduszu Zdrowia, środowiska medycznego, kościelnego oraz organizacji pozarządowych, omówili podział projektu zadań wynikających z podpisanego 10 czerwca b.r., Narodowego Programu „Partnerstwo dla transplantacji”.

Na spotkaniu omawiano propozycje zadań szczegółowych dla poszczególnych partnerów programu oraz sposoby ich realizacji.

 

Spotkanie to, jest następnym krokiem do połączenia potencjału wszystkich Partnerów, biorących udział w realizacji Narodowego Programu „Partnerstwo dla transplantacj”.

 Więcej >

Wielkopolska współpraca na rzecz TRANSPLANTACJI.

09.09.2010

Dnia 8 września 2010 roku podpisany został przez nasze Stowarzyszenie drugi regionalny List Intencyjny tworzący koalicję podmiotów współpracujących przy rozwoju projektu „Partnerstwo dla transplantologii ”.  Tym razem do podpisania listu i współpracy zostalismy zaproszeni przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Przypominamy, iż List Intencyjny jest odpowiedzią na program Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej zainicjowany w lutym 2009 roku. Jego celem jest uzyskanie społecznego poparcia dla idei dawstwa narządów, a także zwiększenie liczby przeszczepów poprzez utworzenie stanowisk koordynatorów transplantacyjnych w szpitalach.

 

 Więcej >

Wykorzystywanie wizerunku Stowarzyszenia

09.09.2010

W związku z niepokojącymi informacjami, jakie napłynęły w ostatnich dniach do Zarządu Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, odnośnie podszywania się pod działalność naszej organizacji przez p.Egeniusza B., Zarząd Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, informuje, że:

 

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” reprezentować na zewnątrz może tylko i wyłącznie Zarząd Stowarzyszenia oraz powołani przez zarząd koordynatorzy lub wolontariusze naszej organizacji. Działania   członków, muszą mieć zgodę zarządu. Program edukacyjny, jaki realizuje nasze Stowarzyszenie poprzez szkolenia nauczycieli i spotkania w szkołach z uczniami, prowadzimy wg przyjętych standardów: tzn. oprócz osoby reprezentującej nasze stowarzyszenie – wyznaczonej z wymienionych powyżej osób – udział bierze również lekarz – omawiający zagadnienia medyczne związane z transplantacją.

Szkolenia i spotkania jakie prowadzą nieuprawnione osoby bez uzgodnienia ze Stowarzyszeniem są działaniami samowolnymi i  nie mają nic wspólnego z naszą organizacją.

 

 Więcej >

XI Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

06.09.2010

Dnia 4 września b.r., w Poznaniu, odbyło się XI Walne Zgromadzenie Członków "Życie po przeszczepie", na którym wybrano m.in. nowe władze Zarządu Głównego oraz Komisję Rewizyjną.

 Więcej >

Walne Zgormadzenie Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

01.09.2010

Przypominamy, że XI Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" odbędzie się w najbliższą sobotę, tj, 4 września 2010r., w Poznaniu w Domu Technika ( siedziba NOT ) przy ul.Wieniawskiego 5/9 ( obok budynku Opery i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, około 1 km od dworca Głównego PKP. Godzina rozpoczęcia Walnego Zgromadzenia: 12.00 Raz jeszcze zapraszamy serdecznie wszystkich czlonków.

 Więcej >

Przystanek Woodstock 2010

06.08.2010
Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” wzięło udział w jednym z największych festiwali w Europie – Przystanku Woodstock. Trzy dni niesamowitych koncertów, wspaniałej zabawy, woodstockowego kurzu, rewelacyjnej atmosfery przepełnionej kreatywnością młodych ludzi, której efektem było chociażby stworzenie w ramach Akademii Sztuk Przepięknych piosenki zaprezentowanej na koniec XVI Przystanku Woodstock, odbywającego się w dniach 30.07-01.08.2010r., w Kostrzynie n/Odrą.   Więcej >

Odszedł przyjaciel pacjentów...

12.07.2010

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomości o śmierci prof. dr hab. n. med. Bogdana Michałowicza Profesora zwyczajnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pioniera polskiej transplantacji wątroby związanego z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby w szpitalu na ul. Banacha

Profesor Bogdan Michałowicz był Członkiem Honorowym Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”Odszedł Lekarz, który przez wiele lat z pasją rozwijał polską medycynę, a szczególnie transplantologię. Kochał swoich pacjentów…    

Cześć Jego pamięci Więcej >

Dziękuje za blisko 11 lat współpracy

02.07.2010

Szanowni Internauci Polskiego Portalu Transplantacyjnego a także ponad 2 tysiące odbiorców biuletynu elektronicznego strony www.przeszczep.pl

Przez ostanie 11 lat budowałem wspólnie z Państwem strony portalu, redagowałem i  informowałem o wydarzeniach i inicjatywach jakie miały miejsce w polskiej transplantologii a także edukacji związanej z promocją transplantacyjną.

Odchodzę i dziękuje za ten czas i wyrozumiałość. W tym okresie ( od początku) stronę odwiedziło blisko 5 milionów internautów.

Krzysztof A. Pijarowski Więcej >

INFOLINIA

01.07.2010

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” informuje, że okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2010 tj. w okresie wakacji nie będzie czynne biuro Zarządu Głównego oraz zawieszona jest INFOLINIA.

 Więcej >

Płuca przyszłości

27.06.2010
Naukowcom z Uniwersytetu Yale udało się po raz pierwszy w historii wyhodować płuca ssaka. Ich koledzy z równie słynnego Harvardu poszli inną drogą - stworzyli coś, co z powodzeniem można nazwać sztucznym mikropłucem  Więcej >

Transplantacja - jestem na tak . Lubuskie

24.06.2010

23.06.2010 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze wicemarszałek Elżbieta Polak gościła Krzysztofa Pijarowskiego - Prezesa Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”. Podczas spotkania złożone zostały podpisy pod Listem Intencyjnym „Partnerstwo dla transplantacji w województwie lubuskim”.

 Więcej >

Lubuska współpraca na rzecz transplantacji

24.06.2010
- Musimy starać się uzyskać wsparcie społeczne dla transplantologii. Potrzebne są działania systemowe i specjalistyczna kadra – powiedziała wicemarszałek Elżbieta Polak podczas uroczystości podpisania regionalnego Listu Intencyjnego „Partnerstwo dla transplantologii w województwie lubuskim”. Spotkanie odbyło się 10.06.2010 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Więcej >

Na Mazowszu brakuje narządów do przeszczepów

22.06.2010
W ubiegłym roku na Mazowszu przeszczepiono tylko 190 organów. "A powinno być trzy razy więcej" - alarmują transplantolodzy. I rozpoczynają akcję społeczną. W krajowych statystykach Mazowsze jest na dziesiątym miejscu pod względem transplantologii. Dramatyczna sytuacja utrzymuje się od czterech lat. - Na Mazowszu przeszczepów wciąż wykonuje się znacznie mniej niż w innych rejonach kraju. Trzeba odbudować zaufanie pacjentów do lekarzy. Pomoże w tym startujący na Mazowszu program "Partnerstwo dla transplantacji" - mówi minister zdrowia Ewa Kopacz. Więcej >

Światowy Dzień Krwiodawcy

17.06.2010
W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Krwiodawcy, upamiętniający urodziny Karla Landsteiner'a - odkrywcy grup krwi, uhonorowanego Nagrodą Nobla. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to "Nowa krew dla świata". Inicjatorzy obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy pragną zwrócić szczególną uwagę na ludzi młodych, którzy odgrywają istotną rolę w honorowym krwiodawstwie. Więcej >

Trzebnica: pierwsza w Polsce transplantacja obu rąk

16.06.2010
Chirurdzy ze Szpitala Powiatowego im. św. Jadwigi w Trzebnicy przeszczepili pacjentowi dwie ręce. To pierwsza tego typu transplantacja w Polsce. O biorcy wiadomo tylko, że jest żołnierzem. Szpital nie chce ujawnić na razie więcej szczegółów dotyczących mężczyzny oraz przebiegu operacji. Więcej >

Ubywa dawców narządów

15.06.2010

Liczba żywych dawców organów przeznaczonych do transplantacji progresywnie się zmniejsza. Na dodatek w 2008 roku po raz pierwszy odnotowano spadek liczby pobrań narządów od zmarłych dawców - alarmują amerykańscy naukowcy.

Raport opublikowany na łamach American Journal of Transplantation ujawnia, że liczba żywych dawców organów wzrastała w latach 1999-2004, ale począwszy od 2004 roku zaczęła progresywnie maleć.

 Więcej >

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

12.06.2010

Termin XI Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” Zarząd ustala na dzień 4 września 2010 (pierwsza sobota września) godz.12,oo w  Domu Technika ( siedziba NOT ) w Poznaniu ul. Wieniawskiego 5/9 (obok Opery, pomnika czerwca 1956 i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza - ok. 1 km od Dworca Głównego PKP.

Zgodnie ze statutem członkowie Stowarzyszenia otrzymają pisemne powiadomienie o terminie i miejscu zebrania.

  Więcej >
1 2 3 ... 13 14 15 16 17 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI