Aktualności

Zapraszamy na IV Ogólnopolską Pielgrzymką honorowych dawców krwi i szpiku oraz ich rodzin.

12.06.2010

Pielgrzymka odbędzie się w dniu 31 lipca 2010 w sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Program Pielgrzymki :
  • 10,3o powitanie pielgrzymów
  • 11,oo Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Abpa Andrzeja Dzięgi
  • 13,3o Świadectwo
  • 14,oo Program artystyczny
  • 15,00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie
 Więcej >

1 czerwca odbyła się premiera teledysku zrealizowanego przez Fundację „Drużyna szpiku”

04.06.2010

Poznańska fundacja „DrużynaKasi zrealizowała teledysk „Nasz dar”, którego premiera odbyła się w Dniu Dziecka 2010.

 W teledysku biorą udział Kasia Bujakiewicz, Magda Steczkowska, Magda Stużyńska, Sylwia Grzeszczak, Liber, Mezo, Donio, Piotr Reissa, Marcin Urbaś, Maciek Balcar oraz muzycy, śpiewacy Poznańskiego Chóru Katedralnego. Autorami teledysku są Olek Grefow i Tomek Raczkiewicz.

 Zobacz teledysk Więcej >

Konferencja w zamojskim ratuszu

01.06.2010

10 czerwca 2010 roku, w Ratuszu - sala Consulatus, Rynek Wielki 13 w Zamościu, odbędzie się, pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość, konferencja "Zamość dla transplantacji" propagującą akcję społeczną popierającą ideę przeszczepiania narządów. Współorganizatorami konferencji jest Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Wyższa Szkołą Zarządzania I Administracji w Zamościu oraz Miasto Zamość.   

 Więcej >

Komunikat dla członków Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”

01.06.2010

Zarząd „Życia po przeszczepie” otrzymuje wiele zapytań od członków organizacji, czy w roku 2010 odbędzie się Zjazd Stowarzyszenia.

INFORMUJEMY, że ze względu na szczupłość budżetu organizacji oraz brak jakichkolwiek dofinansowań ze strony podmiotów zewnętrznych - ZJAZD CZŁONKÓW w roku 2010 nie odbędzie się.

 Więcej >

Zgadzasz się oddać nerkę, pierwszy dostaniesz wątrobę

29.05.2010

Izrael będzie pierwszym państwem na świecie, w którym potencjalni dawcy organów i ich rodziny będą mieli pierwszeństwo na liście oczekujących na przeszczep, jeśli sami znajdą się w potrzebie. Rząd izraelski chce w ten sposób zachęcić ludzi, żeby zgadzali się oddawać swoje organy po śmierci. Izraelczycy są niezbyt dobrze nastawieni do przeszczepów -tylko jeden na dziesięciu obywateli tego kraju podpisał zgodę na oddanie organów, podczas gdy np. w Wielkiej Brytanii proporcja ta wynosi jeden do czterech. W Izraelu przeprowadza się więc ok. 25 operacji przeszczepu wątroby rocznie, a np. w Szwecji (podobna liczba mieszkańców) - 143

 Więcej >

Powstała nowa organizacja

28.05.2010

W Warszawie zarejestrowano nową organizację, która zamierza działać w obszarze transplantacji. Jest to Fundacja osób po przeszczepie wątroby „TRANSPLANTACJA O.K.” W skrócie TR’OK.

Prezesem Fundacji jest Magdalena Kożuchowska a Przewodniczącym Rady Fundacji  Jan Ryszard Wieczorek.

 Więcej >

„PRZESZCZEP DALEJ” w Zabrzu

25.05.2010
W dniach 21-22 maja w zabrzańskim Centrum Handlowym „Platan” odbyła się akcja pod patronatem Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” i Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-POLAND pod nazwą „PRZESZCZEP DALEJ”. Jest to już kolejna taka akcja studentów medycyny na terenie Śląska, tym razem koordynatorem była Ania Jarosz z odziału zabrzańskiego. Więcej >

Msza za dusze dawców organów do przeszczepu

22.05.2010

Lubuskie Koło Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” zaprasza osoby po przeszczepie i ich rodziny w dniu 3 czerwca 2010 o godz. 18,00 do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Zbawiciela w Gorzowie Wlkp. na msze świętą odprawianą w intencji zmarłych dawców organów do przeszczepu.

 Więcej >

95% nosicieli WZW typu C nie wie o swojej chorobie!

22.05.2010
Nawet 95% nosicieli Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C nie jest świadomych swojej choroby i może przekazywać ją innym. O WZW B i C dyskutowali eksperci podczas konferencji w Warszawie. Konferencja "Wirusowe bomby zegarowe - fatalne konsekwencje cichych epidemii WZW B i C" odbyła się w środę w Światowym Dniu WZW, który obchodzony jest 19 maja. Więcej >

Szansa na skrócenie oczekiwania na przeszczep

21.05.2010
Po tym jak Parlament Europejski przyjął 19 maja wspólne normy jakości i bezpieczeństwa narządów do przeszczepień, są szanse, że czas oczekiwania na przeszczepienie wątroby lub innego organu ulegnie skróceniu. Posłowie zatwierdzili wstępne porozumienie w tej sprawie między Parlamentem i Radą oraz poparli projekt "planu działania dotyczącego dawstwa i przeszczepiania narządów". Więcej >

„Jeśli mogę – pomogę” – akcja w Białymstoku

20.05.2010

Od marca 2010r. Środowiskowy Hufiec Pracy w Białymstoku realizuje inicjatywę młodzieżową „Jeśli mogę – pomogę”. Głównymi inicjatorami przedsięwzięcia były dziewczęta z dwóch drugich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku: Monika Jakiel, Emilia Chilińska, Izabela Juszczyk oraz Marta Jaromińska.

Inicjatywę rozpoczęliśmy od nawiązania współpracy ze Stowarzyszeniem „Życie po przeszczepie”, skąd otrzymaliśmy materiały i ulotki poświęcone transplantologii oraz druki oświadczeń woli oddania organów po śmierci.

 Więcej >

Konferencja dla nauczycieli w Tarnowie

18.05.2010
Nauczyciele biologii, etyki, religii, pedagodzy i wychowawcy: gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych  - Zaproszenie na konferencję:  „Transplantacja – Jestem na TAK . Program edukacyjny dla szkół” Konferencja odbędzie się 9 czerwca 2010 r. (środa), w godz. 14:00-17:30  w MCDN Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie ul. Nowy Świat 30 – sala nr 33 - aula  Więcej >

Konferencja dla mazowieckich nauczycieli

17.05.2010

20 maja 2010 r. w godzinach 14,00-17.15 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Mińsku Mazowieckim ul. Budowlana 4 sala 48 (II piętro) odbędzie się konferencja dla nauczycieli  „Transplantacja – Jestem na TAK. Program edukacyjny dla szkół.

Zobacz program konferencji: Więcej >

2 tys. osób czeka na nową nerkę, liczba transplantacji wciąż spada

14.05.2010
10 lat pracy i kilkuset pacjentów, którzy dostali szansę na nowe życie. Klinika Transplantologii w Bydgoszczy obchodzi jubileusz. Niestety - więcej jest powodów do zmartwień, niż radości, bo cały czas spada liczba wykonywanych przeszczepów. Prof. Zbigniew Włodarczyk doskonale pamięta pierwszą transplantację, wykonaną 10 lat temu. - To było przeszczepienie od dawcy rodzinnego. Siostra oddała nerkę swojemu bratu. W następnych dwóch dniach mieliśmy kolejne cztery przeszczepy, już od zmarłych dawców - wspomina profesor. Więcej >

W Małopolsce nie zgłaszają dawców do przeszczepów

10.05.2010
Na rozwój małopolskiej transplantologii wydawane są grube pieniądze. Od lat jednak nasze województwo zajmuje ostatnie miejsce w Polsce, jeśli chodzi o liczbę przeprowadzanych transplantacji, zaś w szpitalach umierają potencjalni biorcy narządów. - Ustawa o transplantacji jest dobra, finansowanie procedur też jest rozsądne. Na pewno małopolska transplantologia nie kuleje z braku pieniędzy - zaznacza prof. Marek Ostrowski, wojewódzki konsultant ds. transplantologii w woj. zachodniopomorskim. Na Pomorzu Zachodnim lekarze co roku zgłaszają ponad 60 dawców narządów. W Małopolsce w 2008 r. było dwóch dawców, w 2009 - pięciu. - Przypuszczam, że brakuje zainteresowania ze stron władz szpitali, ordynatorów, zwykłych lekarzy - tak ten wynik tłumaczy prof. Ostrowski. Więcej >

Ważny komunikat

05.05.2010
  • W dziale Stowarzyszenie dodano w plikach pdf Bilans Stowarzyszenia za 2009 rok oraz Sprawozdanie merytoryczne za 2009 r.
  • W związku z brakiem środków finansowych Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” informuje, że na czas nieokreślony zawiesza  działalność merytoryczną.
  • W dniu 20.04.2010 Krzysztof Pijarowski poprosił Zarząd o zwolnienie go z pełnienia funkcji Prezesa ze względu na stan zdrowia. Wybory nowego składu Zarządu odbędą się w miesiącu czerwcu br.
             Aktualnie obowiązki kierowania stowarzyszeniem pełni  tymczasowo Sekretarz Adrianna Szklarz i Skarbnik Eleonora Kubejko Więcej >

Przeszczepią organy? Ale nie w Krakowie

08.04.2010
Skandalem nazywają sytuację konsultanci ds. transplantologii, do której doszło w miniony poniedziałek na neurochirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim. Prof. Wojciech Rowiński, krajowy konsultant ds. transplantologii i Piotr Przybyłowski, wojewódzki konsultant, są zgodni, że opisana przez "Polskę" historia, gdy rodzina sama szuka, gdzie i jak przekazać organy, nie ma prawa zaistnieć. Więcej >

Aktywizacja dolnośląskiego oddziału Stowarzyszenia

26.03.2010

22 marca 2010 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Holteia w Obornikach Śląskich odbyła się prelekcja na temat transplantacji, w której uczestniczyli uczniowie klas III. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był Henryk Cymerman (nauczyciel Przysposobienia Obronnego), który wraz z Panem Sławomirem Szypulskim -Dyrektorem szkoły zaprosili do naszej szkoły Pana Pawła Tarnowskiego - członka Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" oraz Pana Krzysztofa Machajka reprezentującego Stowarzyszenie Transplantacji Serca "Zabrze".

 Więcej >

Czekamy na 1 % twoich podatków

14.03.2010

Jak co roku Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” liczy na Państwa dobroć przy wypełnianiu PITów i wskazanie naszej organizacji jako OPP, której przekażecie swój 1 % należnych podatków.

Wystarczy wskazać w formularzu nazwę Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” i wpisać numer KRS 0000009505.

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” jest Organizacją Pożytku Publicznego od 16.09.2004.  W tym roku po raz pierwszy ewentualne kwoty mogą pozwolić przetrwać organizacji, której byt w związku ograniczonym finansowaniem jest zagrożony.

 Więcej >

"Partnerstwo dla Transplantacji" w całej Polsce

12.03.2010
Program "Partnerstwo dla Transplantacji" - zainicjowany przez Polską Unię Medycyny Transplantacyjnej w lutym 2009 roku jako odpowiedź na bardzo niską liczbę przeszczepianych narządów w Polsce - wreszcie ma szansę stać się programem ogólnopolskim. Jego start za 2 tygodnie zapowiedziała na antenie Polskiego Radia minister zdrowia Ewa Kopacz Więcej >
1 2 3 ... 14 15 16 17 18 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI