Aktualności

Za mało narządów do przeszczepiania

02.07.2006
Około 40 tys. Europejczyków oczekuje na przeszczep, każdego dnia z powodu braku dawcy umiera blisko dziesięciu chorych - wynika z danych przedstawionych przez Komisję Europejską. We wtorek Komisja rozpoczęła proces otwartych konsultacji dotyczących przyszłych działań Unii Europejskiej w dziedzinie dawstwa i przeszczepiania narządów.  Więcej >

Odwiedził nas Pan Haker

01.07.2006
Przez kilkanascie godzin (piatek i sobotę)nasz serwis był nieczynny. Powodem braku dostępu do strony był atak hakera komputerowego, po którym nasi informatycy musieli "posprzatać". Wszystko wróciło już do normy.  Więcej >

VII Zjazd Stowarzyszenia

29.06.2006

Zarząd Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą ,,Życie po przeszczepie’’ serdecznie zaprasza na, VII Zjazd swoich członków.

Spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie , w dniach od 14 do 16 lipca 2006 r. ( od piątku do niedzieli). Zapraszamy z całej Polski Was wszystkich - nasze koleżanki i kolegów po przeszczepach , ale także lekarzy i ekipy medyczne, którym zawdzięczamy nową porcję życia.

 Więcej >

Po artykule w tygodniku NIE

28.06.2006

Pan Redaktor Naczelny Jerzy Urban Tygodnik „NIE”

Szanowny Panie Redaktorze ,

W numerze 24/2006 redagowanego przez Pana tygodnika ukazał się artykuł autorstwa Andrzeja Sikorskiego zatytułowany „Mała nereczka a iluż wyżywi”. 

 Więcej >

Polska w końcu rankingu opieki zdrowotnej

27.06.2006

Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja i Szwajcaria oferują swoim mieszkańcom najwyższej jakości i przyjazny dla pacjenta system opieki zdrowotnej - wynika z raportu opracowanego przez szwedzką organizację Health Consumer Powerhouse. Polska zajęła w tym rankingu 21. miejsce, przed Czechami, Słowacją, Łotwą, Irlandią i Litwą.

Autorzy raportu oceniali systemy opieki zdrowotnej uwzględniając między innymi następujące kryteria: prawa pacjenta, dostęp do dokumentacji medycznej, katalog świadczeń, czas oczekiwania na wizytę u lekarza rodzinnego, dostęp do specjalisty, kolejki do niektórych świadczeń, wybrane wskaźniki śmiertelności, liczba wykonywanych procedur, udział środków publicznych w refundacji leków i dostęp do nowych leków.

 Więcej >

Kołysanka dla Brajana pojedzie na Prix Europa

22.06.2006

Reportaż radiowy Cezarego Galka z rozgłośni Polskiego Radia Zachód" w Zielonej Górze "Kołysanka dla Brajana" opowiadający o życiu 7 letniego bohatera z Łodzi, którego narządy po trgicznej śmierci uratowały życie kilku dzieciom został zakwalifikowany na konkurs Prix Europa.

Ogólnopolskie jury preselekcyjne złożone z doświadczonych dziennikarzy Polskiego Radia na specjalnym posiedzeniu w Warszawie dokonało wyboru trzech najlepszych w tym roku reportaży, które będą reprezentowały polską radiofonię w tegorocznej edycji największego europejskiego festiwalu medialnego Prix Europa , który odbędzie się w październiku w Berlinie.

 Więcej >

Nowi konsultanci medyczni

22.06.2006

W bazie konsultantów medycznych przeszczep.pl pojawiły się dwa nowe nazwiska:

  • dr hab.n.med. Romuald Bohatyrewicz ekspert w sprawie definicji śmierci mózgowej Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii PAM w Szczecinie
  • prof.dr hab.n.med Kazimierz Ciechanowski Konsultant regionalny ds nefrologii ( zachodniopomorskie) Kierownik Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych PAM Szczecin
 Więcej >

"Kołysanka dla Brajana"

10.06.2006

"Kołysanka dla Brajana" to wstrząsający reportaż radiowy o 7 letnim bohaterze z Łodzi Brajanie Chlebowskim. To opowieść o miejscu, w którym małe dzieci i ich rodziny otrzymują dar drugiego życia – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

 Jego emisja miała miejsce na antenie Polskiego Radia Zachód 4 czerwca tego roku. Autorem reportażu jest Cezary Galek. Również muzyka jest autorstwa Cezarego Galka.

Gorąco zachęcamy do wysłuchania tego materiału.

kliknij...

 Więcej >

Prośba do osób po transplantacji nerki

07.06.2006

Katarzyna Klimaszko jest studentką 1-go roku studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo, na Wydziale Zdrowia Publicznego AM Wrocław. Pisze prace magisterską na temat przeszczepu nerki. Prosi osoby po przeszczepie nerki o pomoc w wypełnieniu ankiety. Byłaby to niej ogromna pomoc w pisaniu pracy.

Zobacz treść ankiety:

 Więcej >

Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej

07.06.2006
We wtorek 6 czerwca w Warszawie grono wybitnych polskich lekarzy i transplantologów oraz przedstawicieli organizacji pacjenckich powołało do życia Polską Unię Medycyny Transplantacyjnej.  Więcej >

"DAR Z SERCA" akcja protransplantacyjna w Częstochowie

05.06.2006
Dnia 24 maja br. na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8 odbył się finał akcji uświadamiającej pod hasłem ,,Dar z Serca”. Konferencja została zorganizowana przez studentki II roku Pedagogiki Społecznej i Terapii Pedagogicznej pod czujnym okiem mgr Katarzyny Kowal.  Więcej >

Promowanie poprzez bieganie

05.06.2006

W niedzielę 4 czerwca odbyła się druga edycja akcji „Biegaj z Trójką”. W tym roku biegliśmy pod hasłem „Nie zabieraj swoich narządów do nieba”.

Punktualnie o godzinie 12.00 spod budynku TVP3 Szczecin przy ulicy Niedziałkowskiego wyruszyła grupa licząca ponad 3,5 tysiąca osób. Nie wszyscy zdążyli się zapisać, inni przyłączali się do nas spontanicznie na trasie. Na mecie było nas już prawie 4 tysiące. Tym samym udało się nam poprawić ubiegłoroczny wynik, kiedy w naszej akcji uczestniczyło około 3 tysięcy osób.

Specjalne podziekowania organizatorów dla Maltańskiej Służby Medycznej

 Więcej >

Trzydniowe święto szczecińskich transplantologów

05.06.2006
Od piątku do niedzieli  w Szczecinie królowało hasło „Nie zabieraj organów do nieba...” Stało sie tak za sprawą akcji szczecińskich transplantologów i anestezjologów, Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” i TVP 3 Szczecin. Impreza, której sprzyjała wyśmienita pogoda w niedzielne południe, przyciągnęła blisko 3 tysiące biegaczy, którzy stanęli na starcie 3-kilometrowego biegu ulicami miasta by zakończyć go na Jasnych Błoniach.  Więcej >

VII Zjazd Stowarzyszenia

01.06.2006

Jest nas niewiele. Stanowimy rodzinę. I jako rodzina powinniśmy się czasem spotykać. Ci, którzy ratowali nam życie i Ci, którym je uratowano.

Zarząd Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą ,,Życie po przeszczepie’’ serdecznie zaprasza na , siódmy już, zjazd swoich członków. Spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie , w dniach od 14 do 16 lipca 2006 r. ( od piątku do niedzieli).

 Więcej >

Święto transplantologów

29.05.2006
Szczecińscy transplantolodzy obchodzą dwie okrągłe rocznice: 25-lecie przeszczepu nerki i 10-lecie przeszczepu wątroby, ale nie mają powodów do radości. Od początku roku w Szczecinie przeprowadzono o połowę mniej transplantacji niż rok temu. Dawców jest tyle samo, ale mniej rodzin zgadza się na pobranie narządów.  Więcej >

Reportaże radiowe

29.05.2006

Do naszego serwisu radiowego dodano nowy dział: REPORTAŻE RADIOWE.

Aktualnie można pobrać dwa reportaże Cezarego Galka z Polskiego Radia "Zachód" w Zielonej. Jeden opowiadajacy historię przeszczepu rodzinnego nerki ("Rodzinna sprawa") i jeden ukazujący drogę pobranego serca w Zielonej Górze,które trafiło do umierajacej kobiety z Nowej Huty k/ Krakowa ("Życie darowane") 

Za kilka dni umieszczone zostaną kolejne reportaże...

link do strony:

 Więcej >

Czy wiesz że.....

26.05.2006
Papież Benedykt XVI -jak napisał 25 maja b.r. dziennik "Rzeczpospolita", w swoim dodatku pt. ,,Witaj w Polsce’’ - podpisał kiedyś deklarację o gotowości oddania narządów do przeszczepienia. Wypełnił ją gdy był jeszcze kardynałem, a poinformowała o tym gazeta ,,Staubinger Tagblatt’’ powołując się na rozmowę z biskupem Gerhardem Ludwigiem Mullerem. Ten Ordynariusz Diecezji Ratyzbony podkreślił, że gotowość oddania swych narządów do przeszczepienia jest wyrazem chrześcijańskiej miłości bliźniego.  Więcej >

Dodatkowy miesiąc...

25.05.2006

Kapituła Nagrody im. Brajana Chlebowskiego postanowiła przedłużyć o miesiąc tj. do 30 czerwca termin nadsyłania zgłoszeń kandydatur do nagrody.

Szczegóły Nagrody im. Brajana Chlebowskiego szukaj:http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/132

 Więcej >

Nasz biuletyn elektroniczny...

24.05.2006

Miło nam donieść, że lista odbiorców naszego biuletynu elektronicznego przekroczyła już 900 internatów. Bardzo dziekujemy za okazane nam zaufanie i potwierdzenie celowości działań naszego Stowarzyszenia.

Do tysiąca już niedaleko....

 Więcej >

Akcja w Publicznym Gimnazjum nr 7 w Białymstoku

20.05.2006

Czy wiesz, że w Białymstoku brakuje nerek do przeszczepu?

W podlaskiem obecnie 50 osób czeka na przeszczep nerki! Białostoccy transplantolodzy mogliby przeszczepiać nawet codziennie, a przeszczepiają zaledwie 25 w roku!

Lekarze mają prawo pobrać organy od zmarłej osoby, jeśli ta za życia nie zgłosi swego sprzeciwu w Centralnym Rejestrze. To teoria, bo lekarze zawsze rozmawiają jeszcze z rodziną zmarłego, a ta w 6 przypadkach na 10 nie zgadza się na pobranie narządów od zmarłego.

Czekanie na przeszczep to lata dializ, co drugi dzień po kilka godzin, a także ograniczanie wody do picia i "przywiązanie" do sztucznej nerki. Nie bądź obojętny! Możesz przekazać w krytycznym momencie swoje organa do transplantacji.

Informację tej traści można przeczytać na stronie internetowej http://pg7bialystok.friko.pl/ Białostockiego Gimnazjum nr 7. Uczniowie tej szkoły zamierzaja przeprowadzić akcję protransplantacyjna polegajaca m.in. na rozdawaniu Oświadczeń Woli czy informowania o pozytywnym stosunku Kosścioła do transplantacji. Całym sercem wspieramy Akcję w Białymstoku.

 Więcej >
1 2 3 ... 41 42 43 44 45 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI