Aktualności

"DAR Z SERCA" akcja protransplantacyjna w Częstochowie

05.06.2006
Dnia 24 maja br. na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8 odbył się finał akcji uświadamiającej pod hasłem ,,Dar z Serca”. Konferencja została zorganizowana przez studentki II roku Pedagogiki Społecznej i Terapii Pedagogicznej pod czujnym okiem mgr Katarzyny Kowal.  Więcej >

Promowanie poprzez bieganie

05.06.2006

W niedzielę 4 czerwca odbyła się druga edycja akcji „Biegaj z Trójką”. W tym roku biegliśmy pod hasłem „Nie zabieraj swoich narządów do nieba”.

Punktualnie o godzinie 12.00 spod budynku TVP3 Szczecin przy ulicy Niedziałkowskiego wyruszyła grupa licząca ponad 3,5 tysiąca osób. Nie wszyscy zdążyli się zapisać, inni przyłączali się do nas spontanicznie na trasie. Na mecie było nas już prawie 4 tysiące. Tym samym udało się nam poprawić ubiegłoroczny wynik, kiedy w naszej akcji uczestniczyło około 3 tysięcy osób.

Specjalne podziekowania organizatorów dla Maltańskiej Służby Medycznej

 Więcej >

Trzydniowe święto szczecińskich transplantologów

05.06.2006
Od piątku do niedzieli  w Szczecinie królowało hasło „Nie zabieraj organów do nieba...” Stało sie tak za sprawą akcji szczecińskich transplantologów i anestezjologów, Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” i TVP 3 Szczecin. Impreza, której sprzyjała wyśmienita pogoda w niedzielne południe, przyciągnęła blisko 3 tysiące biegaczy, którzy stanęli na starcie 3-kilometrowego biegu ulicami miasta by zakończyć go na Jasnych Błoniach.  Więcej >

VII Zjazd Stowarzyszenia

01.06.2006

Jest nas niewiele. Stanowimy rodzinę. I jako rodzina powinniśmy się czasem spotykać. Ci, którzy ratowali nam życie i Ci, którym je uratowano.

Zarząd Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą ,,Życie po przeszczepie’’ serdecznie zaprasza na , siódmy już, zjazd swoich członków. Spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie , w dniach od 14 do 16 lipca 2006 r. ( od piątku do niedzieli).

 Więcej >

Święto transplantologów

29.05.2006
Szczecińscy transplantolodzy obchodzą dwie okrągłe rocznice: 25-lecie przeszczepu nerki i 10-lecie przeszczepu wątroby, ale nie mają powodów do radości. Od początku roku w Szczecinie przeprowadzono o połowę mniej transplantacji niż rok temu. Dawców jest tyle samo, ale mniej rodzin zgadza się na pobranie narządów.  Więcej >

Reportaże radiowe

29.05.2006

Do naszego serwisu radiowego dodano nowy dział: REPORTAŻE RADIOWE.

Aktualnie można pobrać dwa reportaże Cezarego Galka z Polskiego Radia "Zachód" w Zielonej. Jeden opowiadajacy historię przeszczepu rodzinnego nerki ("Rodzinna sprawa") i jeden ukazujący drogę pobranego serca w Zielonej Górze,które trafiło do umierajacej kobiety z Nowej Huty k/ Krakowa ("Życie darowane") 

Za kilka dni umieszczone zostaną kolejne reportaże...

link do strony:

 Więcej >

Czy wiesz że.....

26.05.2006
Papież Benedykt XVI -jak napisał 25 maja b.r. dziennik "Rzeczpospolita", w swoim dodatku pt. ,,Witaj w Polsce’’ - podpisał kiedyś deklarację o gotowości oddania narządów do przeszczepienia. Wypełnił ją gdy był jeszcze kardynałem, a poinformowała o tym gazeta ,,Staubinger Tagblatt’’ powołując się na rozmowę z biskupem Gerhardem Ludwigiem Mullerem. Ten Ordynariusz Diecezji Ratyzbony podkreślił, że gotowość oddania swych narządów do przeszczepienia jest wyrazem chrześcijańskiej miłości bliźniego.  Więcej >

Dodatkowy miesiąc...

25.05.2006

Kapituła Nagrody im. Brajana Chlebowskiego postanowiła przedłużyć o miesiąc tj. do 30 czerwca termin nadsyłania zgłoszeń kandydatur do nagrody.

Szczegóły Nagrody im. Brajana Chlebowskiego szukaj:http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/132

 Więcej >

Nasz biuletyn elektroniczny...

24.05.2006

Miło nam donieść, że lista odbiorców naszego biuletynu elektronicznego przekroczyła już 900 internatów. Bardzo dziekujemy za okazane nam zaufanie i potwierdzenie celowości działań naszego Stowarzyszenia.

Do tysiąca już niedaleko....

 Więcej >

Akcja w Publicznym Gimnazjum nr 7 w Białymstoku

20.05.2006

Czy wiesz, że w Białymstoku brakuje nerek do przeszczepu?

W podlaskiem obecnie 50 osób czeka na przeszczep nerki! Białostoccy transplantolodzy mogliby przeszczepiać nawet codziennie, a przeszczepiają zaledwie 25 w roku!

Lekarze mają prawo pobrać organy od zmarłej osoby, jeśli ta za życia nie zgłosi swego sprzeciwu w Centralnym Rejestrze. To teoria, bo lekarze zawsze rozmawiają jeszcze z rodziną zmarłego, a ta w 6 przypadkach na 10 nie zgadza się na pobranie narządów od zmarłego.

Czekanie na przeszczep to lata dializ, co drugi dzień po kilka godzin, a także ograniczanie wody do picia i "przywiązanie" do sztucznej nerki. Nie bądź obojętny! Możesz przekazać w krytycznym momencie swoje organa do transplantacji.

Informację tej traści można przeczytać na stronie internetowej http://pg7bialystok.friko.pl/ Białostockiego Gimnazjum nr 7. Uczniowie tej szkoły zamierzaja przeprowadzić akcję protransplantacyjna polegajaca m.in. na rozdawaniu Oświadczeń Woli czy informowania o pozytywnym stosunku Kosścioła do transplantacji. Całym sercem wspieramy Akcję w Białymstoku.

 Więcej >

Konferencja w Szczecinie - 3 czerwca 2006

20.05.2006

Konferencja Szkoleniowa „ Pacjent z podejrzeniem śmierci mózgu – rozpoznanie, postępowanie po zmianie zasad orzekania”

 

Organizatorami Konferencji są:

  • II Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej PAM,
  • Klinika Nefrologii Transplantologii Chorób Wewnętrznych PAM,
  • Klinika Anestezjologii Intensywnej Terapii PAM

3 czerwca 2006 - Szczecin Hotel Campanile

Program:

 Więcej >

Znamy już wynik wpłat w ramach 1% dla organizacji OPP

09.05.2006

11.194,18 zł to wstępny wynik Państwa wpłat w ramach 1 % przeznaczonego dla naszej organizacji jako OPP.

Wszystkim naszym przyjaciołom - i tym ktorych wpłaty wynosiły kilkanaście złotych i tym którzy wpłacali po kilkaset złotych - serdecznie dziekujemy.

Oczywiście w odpowiednim czasie dokonamy pełnego rozliczenia tej kwoty i celów na jakie została wydana.

 Więcej >

Pielgrzymka do Łagiewnik

04.05.2006

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja odbyła się, już czwarta, Ogólnopolska Pielgrzymka Osób po Przeszczepieniu Różnych Narządów.

Z Warszawy wyjechaliśmy dużym autokarem w sobotę 29 kwietnia rano, ale wiele osób, zwłaszcza z południa Polski, docierało do Łagiewnik ( dzielnicy Krakowa) bezpośrednio. Przyszła nasza Ewa z dwojgiem dzieci urodzonych już po przeszczepie – Tymoteuszem i Polą, przyjechał Gienio – góral, Jasiek z Tarnowa, Marta z Rodzicami, Lucyna, zupełnie nowa Bogusia, Grzegorz z Krosna i wiele innych członków Stowarzyszenia. Przyszło także sporo osób z Krakowskiego Stowarzyszenia Transplantacji Serca – bardzo się cieszymy – i kilka osób po przeszczepie nerki.

W Łagiewnikach, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zamówiliśmy ,,Transplantacyjną Mszę Świętą’’.

 Więcej >

Spotkanie diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia

26.04.2006

W Warszawie, w dniach 24-25 IV 2006 r., w Domu Pielgrzyma AMICUS im. Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki, odbyło się SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA. Organizatorem spotkania było Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

Tematem panelowych obrad, z udziałem Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka, było „Duszpasterstwo i medycyna teraz”.

 Więcej >

Niecały umieram - Renata Krzyszkowska - Przewodnik Katolicki

24.04.2006
Tę historię zna cała Polska: sześcioletni Brajan Chlebowski z Łodzi, dzwoniąc po straż pożarną, ocalił mieszkańców swojej kamienicy, w której wybuchł pożar. Sam nie zdołał się uratować. Dzięki szlachetnej postawie rodziców, którzy zgodzili się na pobranie jego narządów do przeszczepów, uratowano zdrowie i życie kilkorgu ciężko chorym dzieciom. Teraz postać dzielnego chłopca może pomóc rozpropagować ideę transplantacji w całej Polsce.  Więcej >

30 lecie lubuskiej nefrologii

23.04.2006
30 lat temu w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze otwarto pierwszą na Ziemi Lubuskiej stację dializ dla osób przewlekle chorych na nerki. Z tej okazji w Łagowie spotkali się najwybitniejsi nefrolodzy z całego kraju, a także szefowie lubuskich stacji dializ oraz osoby, którym nowoczesne leczenie chorób nerek uratowało życie.  Więcej >

Nie bądź bierny – działaj lokalnie!

13.04.2006

Chcesz komuś pomóc, chcesz zrobić cos pożytecznego, działasz w organizacji lub chcesz ją założyć? 

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaczyna przyznawać dotacje!!

Z tej okazji zapraszamy na Targi Aktywności Społecznej, podczas których dowiesz się o nowych możliwościach finansowania swoich działań: dotacjach Fundacji na rzecz Collegium Polonicum FIO funduszach strukturalnych.

Nie myśl, że na drugim brzegu rzeki trawa jest zawsze bardziej zielona!

Program: „Targi aktywności społecznej” 21. Kwiecień 2006 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach

 Więcej >

Podsumowanie IV Akcji „ŻYCIE Z ZYCIA” 2006 na Podkarpaciu

10.04.2006

„Przeszczep to nowe życie”. Dla niektórych pacjentów to jedyny ratunek. W takim duchu odbyła się IV Akcja „ŻYCIE Z ŻYCIA” 2006 na Podkarpaciu. Pomysłodawcami jej od 2003 roku są osoby po transplantacji nerki: Krystyna Murdzek i Robert Kowalski. Organizatorami Akcji byli: Stowarzyszenie Rodzin katolickich Archidiecezji Przemyskiej, Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji oraz Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju.

Akcji przewodniczyły dwa hasła: „Czy podarowałbyś swoje życie innym, wiedząc, ze sam już nie możesz żyć? / przeszczep po śmierci/ „Czy podarowałbyś życie drugiemu, wiedząc, że sam możesz dalej żyć?” /przeszczep rodzinny/ oraz przekazywano informacje na temat: „Co każdy powinien wiedzieć o przeszczepianiu narządów” /informacja Poltransplantu/

Miało to szczególną wymowę w województwie podkarpackim, gdzie dawstwo narządów w roku 2005 wyniosło 1,9 % na 1 mln mieszkańców. Cała Społeczna Akcja na Rzecz Transplantacji skierowana była szczególnie do ludzi młodych ze szkół ponadgimnazjalnych. W ten sposób chcieliśmy dołączyć do Społecznej Kampanii na Rzecz Transplantacji w Polsce.

 Więcej >

Wyhodowane pęcherze mogą zastąpić chore

07.04.2006

Udało się wszczepić pacjentom pęcherze moczowe wyhodowane w laboratorium z ich własnych komórek - informuje "Lancet".

Naukowcy z Wake Forest University w Północnej Karolinie pobrali komórki mięśni i nabłonka od siedmiu młodych pacjentów którzy z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej mieli kłopoty z pęcherzem, a następnie wyhodowali z nich nowe pęcherze na odpowiednim "rusztowaniu" i z powodzeniem wszczepili je tym samym pacjentom. Pęcherze sprawdziły się w działaniu.

 Więcej >

PROTEST LEKARZY

07.04.2006

Redakcja serwisu internetowego WIL goraco prosi o przylaczenie sie do akcji protestacyjnej poprzez wyslanie do redakcji najwiekszych gazet niniejszej informacji:

,,Przysiegalismy leczyc Ciebie najlepiej jak potrafimy. Chcielibysmy leczyc Ciebie tak, jak przysiegalismy. Za przyjecie Ciebie w przychodni, zbadanie, postawienie diagnozy i przepisanie lekow NFZ placi kilka zlotych. Lekarz otrzymuje pare groszy. Lekarz, ktory operuje Ciebie przez 5 godzin, dostaje za uratowanie Twojego zycia 45 zlotych. A mowia Tobie: TWOJE ZYCIE JEST BEZCENNE! Aby chorzy mogli otrzymac pomoc na poziomie odpowiadajacym wspolczesnej wiedzy medycznej, w warunkach godnych i bez ponoszenia kosztow, ktorych ponosic nie powinni, konieczne jest zwiekszenie finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wspolnie z pielegniarkami i innymi zawodami medycznymi zabiegamy o stworzenie warunkow do bezpiecznego i odpowiedzialnego leczenia Polakow. Zachecamy do wysylania niniejszego protestu ze strony internetowej WIL: http://www.wil.org.pl/ Wielkopolscy lekarze''

 Więcej >
1 2 3 ... 41 42 43 44 45 ... 54 55 56
Projektowanie stron SSI