Aktualności

Spotkanie diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia

26.04.2006

W Warszawie, w dniach 24-25 IV 2006 r., w Domu Pielgrzyma AMICUS im. Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki, odbyło się SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA. Organizatorem spotkania było Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

Tematem panelowych obrad, z udziałem Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka, było „Duszpasterstwo i medycyna teraz”.

 Więcej >

Niecały umieram - Renata Krzyszkowska - Przewodnik Katolicki

24.04.2006
Tę historię zna cała Polska: sześcioletni Brajan Chlebowski z Łodzi, dzwoniąc po straż pożarną, ocalił mieszkańców swojej kamienicy, w której wybuchł pożar. Sam nie zdołał się uratować. Dzięki szlachetnej postawie rodziców, którzy zgodzili się na pobranie jego narządów do przeszczepów, uratowano zdrowie i życie kilkorgu ciężko chorym dzieciom. Teraz postać dzielnego chłopca może pomóc rozpropagować ideę transplantacji w całej Polsce.  Więcej >

30 lecie lubuskiej nefrologii

23.04.2006
30 lat temu w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze otwarto pierwszą na Ziemi Lubuskiej stację dializ dla osób przewlekle chorych na nerki. Z tej okazji w Łagowie spotkali się najwybitniejsi nefrolodzy z całego kraju, a także szefowie lubuskich stacji dializ oraz osoby, którym nowoczesne leczenie chorób nerek uratowało życie.  Więcej >

Nie bądź bierny – działaj lokalnie!

13.04.2006

Chcesz komuś pomóc, chcesz zrobić cos pożytecznego, działasz w organizacji lub chcesz ją założyć? 

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaczyna przyznawać dotacje!!

Z tej okazji zapraszamy na Targi Aktywności Społecznej, podczas których dowiesz się o nowych możliwościach finansowania swoich działań: dotacjach Fundacji na rzecz Collegium Polonicum FIO funduszach strukturalnych.

Nie myśl, że na drugim brzegu rzeki trawa jest zawsze bardziej zielona!

Program: „Targi aktywności społecznej” 21. Kwiecień 2006 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach

 Więcej >

Podsumowanie IV Akcji „ŻYCIE Z ZYCIA” 2006 na Podkarpaciu

10.04.2006

„Przeszczep to nowe życie”. Dla niektórych pacjentów to jedyny ratunek. W takim duchu odbyła się IV Akcja „ŻYCIE Z ŻYCIA” 2006 na Podkarpaciu. Pomysłodawcami jej od 2003 roku są osoby po transplantacji nerki: Krystyna Murdzek i Robert Kowalski. Organizatorami Akcji byli: Stowarzyszenie Rodzin katolickich Archidiecezji Przemyskiej, Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji oraz Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju.

Akcji przewodniczyły dwa hasła: „Czy podarowałbyś swoje życie innym, wiedząc, ze sam już nie możesz żyć? / przeszczep po śmierci/ „Czy podarowałbyś życie drugiemu, wiedząc, że sam możesz dalej żyć?” /przeszczep rodzinny/ oraz przekazywano informacje na temat: „Co każdy powinien wiedzieć o przeszczepianiu narządów” /informacja Poltransplantu/

Miało to szczególną wymowę w województwie podkarpackim, gdzie dawstwo narządów w roku 2005 wyniosło 1,9 % na 1 mln mieszkańców. Cała Społeczna Akcja na Rzecz Transplantacji skierowana była szczególnie do ludzi młodych ze szkół ponadgimnazjalnych. W ten sposób chcieliśmy dołączyć do Społecznej Kampanii na Rzecz Transplantacji w Polsce.

 Więcej >

Wyhodowane pęcherze mogą zastąpić chore

07.04.2006

Udało się wszczepić pacjentom pęcherze moczowe wyhodowane w laboratorium z ich własnych komórek - informuje "Lancet".

Naukowcy z Wake Forest University w Północnej Karolinie pobrali komórki mięśni i nabłonka od siedmiu młodych pacjentów którzy z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej mieli kłopoty z pęcherzem, a następnie wyhodowali z nich nowe pęcherze na odpowiednim "rusztowaniu" i z powodzeniem wszczepili je tym samym pacjentom. Pęcherze sprawdziły się w działaniu.

 Więcej >

PROTEST LEKARZY

07.04.2006

Redakcja serwisu internetowego WIL goraco prosi o przylaczenie sie do akcji protestacyjnej poprzez wyslanie do redakcji najwiekszych gazet niniejszej informacji:

,,Przysiegalismy leczyc Ciebie najlepiej jak potrafimy. Chcielibysmy leczyc Ciebie tak, jak przysiegalismy. Za przyjecie Ciebie w przychodni, zbadanie, postawienie diagnozy i przepisanie lekow NFZ placi kilka zlotych. Lekarz otrzymuje pare groszy. Lekarz, ktory operuje Ciebie przez 5 godzin, dostaje za uratowanie Twojego zycia 45 zlotych. A mowia Tobie: TWOJE ZYCIE JEST BEZCENNE! Aby chorzy mogli otrzymac pomoc na poziomie odpowiadajacym wspolczesnej wiedzy medycznej, w warunkach godnych i bez ponoszenia kosztow, ktorych ponosic nie powinni, konieczne jest zwiekszenie finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wspolnie z pielegniarkami i innymi zawodami medycznymi zabiegamy o stworzenie warunkow do bezpiecznego i odpowiedzialnego leczenia Polakow. Zachecamy do wysylania niniejszego protestu ze strony internetowej WIL: http://www.wil.org.pl/ Wielkopolscy lekarze''

 Więcej >

Historyczny przeszczep ręki od martwego dawcy

06.04.2006
Specjaliści replantacji i transplantacji ze Szpitala im. Św. Jadwigi w Trzebnicy wykonali pierwszy w Polsce przeszczep ręki 34-letniemu Leszkowi Opoce z Radomia. Dawcą był mężczyzna, który zginął w wypadku.  Więcej >

Na pytania słuchaczy Radia Zachód odpowiadał Ks. Biskup Adam Dyczkowski

05.04.2006

W środę 5 kwietnia Ks.Biskup Adam Dyczkowski - ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej był gościem Radia Zachód S.A. w Zielonej Górze , w audycji "Otwarty mikrofon Radia Zachód" .

Ksiądz Biskup odpowiadał na pytania słuchaczy dotyczące problematyki transplantacji, dawstwa narządów i stosunku Kościoła do tych zagadnień.

Dodajmy, że Ks. Biskup A. Dyczkowski w styczniu br. wystosował list pasterski do wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, w którym poparł Kampanię Społeczną na Rzecz Transplantacji.

Wkrótce fragmenty dźwiękowe audycji pojawią się na naszej stronie.

 Więcej >

Dziękujemy za wpłaty 1% podatku na przecz OPP

03.04.2006

Cieszy nas, że rośnie liczba Państwa wpłat w ramach 1% podatku należnego OPP na rzecz Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie".

Dziekujem wszystkim , którzy zdecydowali się na ten wspaniały gest popierajacy nasze działania.

 Więcej >

SKLEP.PRZESZCZEP.PL

23.03.2006

Działa już nasz sklep internetowy,w którym na początku będzie można kupić poszukiwaną przez Państwa pomarańczowa opaskę na ręke oraz nasze "firmowe" koszulki. Z czasem dołączymy kolejne gadżety;  kubki , smycze, może oświadczenia woli w formie plastikowych kart.

Dochody ze sklepu przeznaczamy na działalność statutową Stowarzyszenia a w szczególności kosztów druku i darmowej wysyłki Oświadczeń Woli.

Zapraszamy do sklepu pod adresem sklep.przeszczep.pl

 Więcej >

SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA.

18.03.2006

SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA.

odbędzie się w Warszawie 24-25 IV 2006 r w Domu Pielgrzyma AMICUS (ul.Hozjusza 2) im. Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki

Program:

 Więcej >

Poszukiwani wolontariusze

17.03.2006

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie” poszukuje wolontariuszy zainteresowanych tematyką medyczną, zwłaszcza transplantologią z dobrą znajomością języka angielskiego w celu współpracy z portalem www.przeszczep.pl w zakresie redagowania informacji newsowych. Preferowani studenci kierunków medycznych i pokrewnych.

Kontakt: stowarzyszenie@przeszczep.pl

 Więcej >

O transplantacji w Zespole Szkół Zawodowych PBO Sp. z o.o. w Zielonej Górze

17.03.2006

Transplantacja jako metoda leczenia, choć bezpieczna i skuteczna ,ciągle napotyka poważne bariery moralne, społeczne i ludzkie. W ciągu ostatnich 40 lat możliwymi stały się przeszczepy organów istotnych dla życia człowieka : nerki, serca, wątroby i trzustki. Do czynników ,które umożliwiły tak dynamiczny rozwój należy zaliczyć :rozwój samej chirurgii, możliwość prowadzenia doświadczeń na zwierzętach i wyprowadzanie z tego technik przydatnych w medycynie, rozwój wiedzy w dziedzinie immunologii oraz studia na temat transfuzji krwi i grup krwi. Osiągnięcia w jakiejkolwiek dziedzinie ludzkiego życia pociągają za sobą pytanie o etyczną poprawność a więc dopuszczalność nie tylko techniczną ale i moralną ich praktycznego zastosowania.

15.03.2006 w naszej szkole gościliśmy p.Krzysztofa Pijarowskiego, prezesa Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Watrobą "Życie po przeszczepie", a tym samym włączyliśmy się do "Kampanii Społecznej na Rzecz Transplantacji".

 Więcej >

Czwarta Ogólnopolska Pielgrzymaka Osób po Przeszczepieniu Różnych Narządów

15.03.2006

Msza ,,Transplantacyjna’’ (w intencji Osób, których narządy zostały przekazane do przeszczepienia) odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie/Łagiewnikach dnia 29 kwietnia ( sobota) o godz. 15.20

Wszyscy, którzy dotrą na tę Mszę do Krakowa, są proszeni o zarezerwowanie sobie czasu po Liturgii na spotkanie poświęcone sprawom przeszczepów ( od godz.16 do 18).

 Z Warszawy w sobotę rano wyjedzie autokar pielgrzymkowy.

W niedzielę 30 kwietnia odwiedzimy Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Powrót 1 maja wieczorem.

Przewidywany koszt : 80 zł dla członków Stowarzyszenia i 120 zł dla osób towarzyszących (przejazd z i do Warszawy + 2 noclegi+ 2 śniadania + 2 obiado/kolacje).

Zgłoszenia przyjmuje do 10 kwietnia Bogusia Boczkowska tel . 022/867 51 39 lub 607 916 745. Nocleg w Dobczycach.

Dla osób, które dotrą do Krakowa samodzielnie istnieje możliwość zarezerwowania noclegów w Dobczycach ( nocleg ze śniadaniem i obiado/kolacją – około 50 zł) – zgłoszenia także u Bogusi Boczkowskiej do 10 kwietnia.

Zaraz po Wielkanocy zaczynamy zbierać wpłaty na pielgrzymkę.

 Więcej >

Nowe perspektywy w leczeniu cukrzycy

11.03.2006
Analogi insuliny jako przełom w leczeniu cukrzycy. Temu tematowi poświęcona była konferencja prasowa, podczas której o nowych metodach terapii cukrzycy opowiadał prof. dr hab. n. med. Władysław Grzeszczak, szef Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Śląskiej Akademii Medycznej.  Więcej >

Zapowiedź IV Akcji „ŻYCIE Z ŻYCIA” 2006

25.02.2006

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji, Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju oraz Komitet Organizacyjny w dniach 27.03–01.04.2006 kontynuują IV Akcję popularyzującą ideę transplantacyjną na Podkarpaciu, pod hasłem „ŻYCIE Z ŻYCIA”.

Głównym jej celem jest świadome oddawanie narządów do przeszczepu poprzez wyrażenie swojej woli za życia i przeszczepu rodzinnego na terenie województwa podkarpackiego. Trwać ona będzie tydzień. Zakończy się mszą świętą w intencji dawców narządów i konferencją podsumowującą w dniu 1 kwietnia 2006 roku w Iwoniczu Zdroju.

 Więcej >

Prosimy o kontakt

23.02.2006

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" nawiąże kontakt z wszystkimi grupami formalnymi i nieformalnymi, Stowarzyszeniami, Klubami, skupiajacymi ludzi po przeszczepach wszelkich organów.

Kontakt: stowarzyszenie@przeszczep.pl lub tel: 512 428 020.

 Więcej >

Przypominamy o terminie zgłoszeń kandydatury do Nagrody im. Brajana Chlebowskiego

19.02.2006

„Nagroda im. Brajana Chlebowskiego” za wybitne osiągnięcia na rzecz popularyzacji idei transplantacji narządów oraz propagowania dawstwa organów do przeszczepień zostanie, po raz pierwszy przyznana jesienia tego roku przez Kapitułę Nagrody.

Nagroda im. Brajana Chlebowskiego przyznawana będzie w trzech kategoriach:

  • Organizacja pozarządowa
  • Dziennikarz, społecznik lub wolontariusz,
  • Osoba duchowna.

Nagrodzony laureat powinien dawać innym przykład jak w społeczeństwie polskim wytyczać nowe drogi mające na celu przełamywanie barier i uprzedzeń wobec transplantacji. Nagrodę przyznaje powołana w tym celu Kapituła.

Nagrodę stanowi statuetka i okolicznościowy dyplom.

 Więcej >

6 kroków jak przekazać 1% swojego dochodu na rzecz Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

13.02.2006

1. Wypełniając podatkowe zeznanie roczne ( PIT-36 lub PIT-37) oblicz swój podatek należny urzędowi skarbowemu

 

2. Od tej kwoty odlicz 1 % podatku należnego

3. Wpisz tę kwotę w odpowiedniej rubryce w swoim zeznaniu rocznym ( dla PIT –36 jest to pozycja 181, dla PIT-37 pozycja 111)

4. Obliczoną kwotę równą 1 % podatku wpłać na konto Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą „Życie po przeszczepie” przed złożeniem zeznania podatkowego ( nie później niż do 30.04.2006) w banku lub na poczcie. W tytule wpłaty zaznacz, że dotyczy ona 1% podatku za rok 2005. Koniecznie zachowaj dowód wpłaty.

5. Wypełniony formularz PIT wyślij do urzędu skarbowego

6. W przypadku nadpłaty podatku, otrzymasz zwrot powiększony o kwotę 1% podatku. Jeśli musisz dopłacić, pominiesz należną urzędowi skarbowemu kwotę o 1% podatku Konto bankowe Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą "Życie po przeszczepie" : 43 1500 1416 1214 1001 2125 0000 Kredyt Bank S.A. o /Gorzów Wlkp.

Bilanse i rozliczenia finansowe działalności Stowarzyszenia za lata 2001, 2002, 2003 i 2004 i 2005  znajdziesz na naszym portalu www.przeszczep.pl

 Więcej >
1 2 3 ... 42 43 44 45 46 ... 54 55 56
Projektowanie stron SSI