Aktualności

Reportaże radiowe

29.05.2006

Do naszego serwisu radiowego dodano nowy dział: REPORTAŻE RADIOWE.

Aktualnie można pobrać dwa reportaże Cezarego Galka z Polskiego Radia "Zachód" w Zielonej. Jeden opowiadajacy historię przeszczepu rodzinnego nerki ("Rodzinna sprawa") i jeden ukazujący drogę pobranego serca w Zielonej Górze,które trafiło do umierajacej kobiety z Nowej Huty k/ Krakowa ("Życie darowane") 

Za kilka dni umieszczone zostaną kolejne reportaże...

link do strony:

 Więcej >

Czy wiesz że.....

26.05.2006
Papież Benedykt XVI -jak napisał 25 maja b.r. dziennik "Rzeczpospolita", w swoim dodatku pt. ,,Witaj w Polsce’’ - podpisał kiedyś deklarację o gotowości oddania narządów do przeszczepienia. Wypełnił ją gdy był jeszcze kardynałem, a poinformowała o tym gazeta ,,Staubinger Tagblatt’’ powołując się na rozmowę z biskupem Gerhardem Ludwigiem Mullerem. Ten Ordynariusz Diecezji Ratyzbony podkreślił, że gotowość oddania swych narządów do przeszczepienia jest wyrazem chrześcijańskiej miłości bliźniego.  Więcej >

Dodatkowy miesiąc...

25.05.2006

Kapituła Nagrody im. Brajana Chlebowskiego postanowiła przedłużyć o miesiąc tj. do 30 czerwca termin nadsyłania zgłoszeń kandydatur do nagrody.

Szczegóły Nagrody im. Brajana Chlebowskiego szukaj:http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/132

 Więcej >

Nasz biuletyn elektroniczny...

24.05.2006

Miło nam donieść, że lista odbiorców naszego biuletynu elektronicznego przekroczyła już 900 internatów. Bardzo dziekujemy za okazane nam zaufanie i potwierdzenie celowości działań naszego Stowarzyszenia.

Do tysiąca już niedaleko....

 Więcej >

Akcja w Publicznym Gimnazjum nr 7 w Białymstoku

20.05.2006

Czy wiesz, że w Białymstoku brakuje nerek do przeszczepu?

W podlaskiem obecnie 50 osób czeka na przeszczep nerki! Białostoccy transplantolodzy mogliby przeszczepiać nawet codziennie, a przeszczepiają zaledwie 25 w roku!

Lekarze mają prawo pobrać organy od zmarłej osoby, jeśli ta za życia nie zgłosi swego sprzeciwu w Centralnym Rejestrze. To teoria, bo lekarze zawsze rozmawiają jeszcze z rodziną zmarłego, a ta w 6 przypadkach na 10 nie zgadza się na pobranie narządów od zmarłego.

Czekanie na przeszczep to lata dializ, co drugi dzień po kilka godzin, a także ograniczanie wody do picia i "przywiązanie" do sztucznej nerki. Nie bądź obojętny! Możesz przekazać w krytycznym momencie swoje organa do transplantacji.

Informację tej traści można przeczytać na stronie internetowej http://pg7bialystok.friko.pl/ Białostockiego Gimnazjum nr 7. Uczniowie tej szkoły zamierzaja przeprowadzić akcję protransplantacyjna polegajaca m.in. na rozdawaniu Oświadczeń Woli czy informowania o pozytywnym stosunku Kosścioła do transplantacji. Całym sercem wspieramy Akcję w Białymstoku.

 Więcej >

Konferencja w Szczecinie - 3 czerwca 2006

20.05.2006

Konferencja Szkoleniowa „ Pacjent z podejrzeniem śmierci mózgu – rozpoznanie, postępowanie po zmianie zasad orzekania”

 

Organizatorami Konferencji są:

  • II Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej PAM,
  • Klinika Nefrologii Transplantologii Chorób Wewnętrznych PAM,
  • Klinika Anestezjologii Intensywnej Terapii PAM

3 czerwca 2006 - Szczecin Hotel Campanile

Program:

 Więcej >

Znamy już wynik wpłat w ramach 1% dla organizacji OPP

09.05.2006

11.194,18 zł to wstępny wynik Państwa wpłat w ramach 1 % przeznaczonego dla naszej organizacji jako OPP.

Wszystkim naszym przyjaciołom - i tym ktorych wpłaty wynosiły kilkanaście złotych i tym którzy wpłacali po kilkaset złotych - serdecznie dziekujemy.

Oczywiście w odpowiednim czasie dokonamy pełnego rozliczenia tej kwoty i celów na jakie została wydana.

 Więcej >

Pielgrzymka do Łagiewnik

04.05.2006

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja odbyła się, już czwarta, Ogólnopolska Pielgrzymka Osób po Przeszczepieniu Różnych Narządów.

Z Warszawy wyjechaliśmy dużym autokarem w sobotę 29 kwietnia rano, ale wiele osób, zwłaszcza z południa Polski, docierało do Łagiewnik ( dzielnicy Krakowa) bezpośrednio. Przyszła nasza Ewa z dwojgiem dzieci urodzonych już po przeszczepie – Tymoteuszem i Polą, przyjechał Gienio – góral, Jasiek z Tarnowa, Marta z Rodzicami, Lucyna, zupełnie nowa Bogusia, Grzegorz z Krosna i wiele innych członków Stowarzyszenia. Przyszło także sporo osób z Krakowskiego Stowarzyszenia Transplantacji Serca – bardzo się cieszymy – i kilka osób po przeszczepie nerki.

W Łagiewnikach, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zamówiliśmy ,,Transplantacyjną Mszę Świętą’’.

 Więcej >

Spotkanie diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia

26.04.2006

W Warszawie, w dniach 24-25 IV 2006 r., w Domu Pielgrzyma AMICUS im. Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki, odbyło się SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA. Organizatorem spotkania było Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

Tematem panelowych obrad, z udziałem Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka, było „Duszpasterstwo i medycyna teraz”.

 Więcej >

Niecały umieram - Renata Krzyszkowska - Przewodnik Katolicki

24.04.2006
Tę historię zna cała Polska: sześcioletni Brajan Chlebowski z Łodzi, dzwoniąc po straż pożarną, ocalił mieszkańców swojej kamienicy, w której wybuchł pożar. Sam nie zdołał się uratować. Dzięki szlachetnej postawie rodziców, którzy zgodzili się na pobranie jego narządów do przeszczepów, uratowano zdrowie i życie kilkorgu ciężko chorym dzieciom. Teraz postać dzielnego chłopca może pomóc rozpropagować ideę transplantacji w całej Polsce.  Więcej >

30 lecie lubuskiej nefrologii

23.04.2006
30 lat temu w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze otwarto pierwszą na Ziemi Lubuskiej stację dializ dla osób przewlekle chorych na nerki. Z tej okazji w Łagowie spotkali się najwybitniejsi nefrolodzy z całego kraju, a także szefowie lubuskich stacji dializ oraz osoby, którym nowoczesne leczenie chorób nerek uratowało życie.  Więcej >

Nie bądź bierny – działaj lokalnie!

13.04.2006

Chcesz komuś pomóc, chcesz zrobić cos pożytecznego, działasz w organizacji lub chcesz ją założyć? 

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaczyna przyznawać dotacje!!

Z tej okazji zapraszamy na Targi Aktywności Społecznej, podczas których dowiesz się o nowych możliwościach finansowania swoich działań: dotacjach Fundacji na rzecz Collegium Polonicum FIO funduszach strukturalnych.

Nie myśl, że na drugim brzegu rzeki trawa jest zawsze bardziej zielona!

Program: „Targi aktywności społecznej” 21. Kwiecień 2006 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach

 Więcej >

Podsumowanie IV Akcji „ŻYCIE Z ZYCIA” 2006 na Podkarpaciu

10.04.2006

„Przeszczep to nowe życie”. Dla niektórych pacjentów to jedyny ratunek. W takim duchu odbyła się IV Akcja „ŻYCIE Z ŻYCIA” 2006 na Podkarpaciu. Pomysłodawcami jej od 2003 roku są osoby po transplantacji nerki: Krystyna Murdzek i Robert Kowalski. Organizatorami Akcji byli: Stowarzyszenie Rodzin katolickich Archidiecezji Przemyskiej, Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji oraz Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju.

Akcji przewodniczyły dwa hasła: „Czy podarowałbyś swoje życie innym, wiedząc, ze sam już nie możesz żyć? / przeszczep po śmierci/ „Czy podarowałbyś życie drugiemu, wiedząc, że sam możesz dalej żyć?” /przeszczep rodzinny/ oraz przekazywano informacje na temat: „Co każdy powinien wiedzieć o przeszczepianiu narządów” /informacja Poltransplantu/

Miało to szczególną wymowę w województwie podkarpackim, gdzie dawstwo narządów w roku 2005 wyniosło 1,9 % na 1 mln mieszkańców. Cała Społeczna Akcja na Rzecz Transplantacji skierowana była szczególnie do ludzi młodych ze szkół ponadgimnazjalnych. W ten sposób chcieliśmy dołączyć do Społecznej Kampanii na Rzecz Transplantacji w Polsce.

 Więcej >

Wyhodowane pęcherze mogą zastąpić chore

07.04.2006

Udało się wszczepić pacjentom pęcherze moczowe wyhodowane w laboratorium z ich własnych komórek - informuje "Lancet".

Naukowcy z Wake Forest University w Północnej Karolinie pobrali komórki mięśni i nabłonka od siedmiu młodych pacjentów którzy z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej mieli kłopoty z pęcherzem, a następnie wyhodowali z nich nowe pęcherze na odpowiednim "rusztowaniu" i z powodzeniem wszczepili je tym samym pacjentom. Pęcherze sprawdziły się w działaniu.

 Więcej >

PROTEST LEKARZY

07.04.2006

Redakcja serwisu internetowego WIL goraco prosi o przylaczenie sie do akcji protestacyjnej poprzez wyslanie do redakcji najwiekszych gazet niniejszej informacji:

,,Przysiegalismy leczyc Ciebie najlepiej jak potrafimy. Chcielibysmy leczyc Ciebie tak, jak przysiegalismy. Za przyjecie Ciebie w przychodni, zbadanie, postawienie diagnozy i przepisanie lekow NFZ placi kilka zlotych. Lekarz otrzymuje pare groszy. Lekarz, ktory operuje Ciebie przez 5 godzin, dostaje za uratowanie Twojego zycia 45 zlotych. A mowia Tobie: TWOJE ZYCIE JEST BEZCENNE! Aby chorzy mogli otrzymac pomoc na poziomie odpowiadajacym wspolczesnej wiedzy medycznej, w warunkach godnych i bez ponoszenia kosztow, ktorych ponosic nie powinni, konieczne jest zwiekszenie finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wspolnie z pielegniarkami i innymi zawodami medycznymi zabiegamy o stworzenie warunkow do bezpiecznego i odpowiedzialnego leczenia Polakow. Zachecamy do wysylania niniejszego protestu ze strony internetowej WIL: http://www.wil.org.pl/ Wielkopolscy lekarze''

 Więcej >

Historyczny przeszczep ręki od martwego dawcy

06.04.2006
Specjaliści replantacji i transplantacji ze Szpitala im. Św. Jadwigi w Trzebnicy wykonali pierwszy w Polsce przeszczep ręki 34-letniemu Leszkowi Opoce z Radomia. Dawcą był mężczyzna, który zginął w wypadku.  Więcej >

Na pytania słuchaczy Radia Zachód odpowiadał Ks. Biskup Adam Dyczkowski

05.04.2006

W środę 5 kwietnia Ks.Biskup Adam Dyczkowski - ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej był gościem Radia Zachód S.A. w Zielonej Górze , w audycji "Otwarty mikrofon Radia Zachód" .

Ksiądz Biskup odpowiadał na pytania słuchaczy dotyczące problematyki transplantacji, dawstwa narządów i stosunku Kościoła do tych zagadnień.

Dodajmy, że Ks. Biskup A. Dyczkowski w styczniu br. wystosował list pasterski do wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, w którym poparł Kampanię Społeczną na Rzecz Transplantacji.

Wkrótce fragmenty dźwiękowe audycji pojawią się na naszej stronie.

 Więcej >

Dziękujemy za wpłaty 1% podatku na przecz OPP

03.04.2006

Cieszy nas, że rośnie liczba Państwa wpłat w ramach 1% podatku należnego OPP na rzecz Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie".

Dziekujem wszystkim , którzy zdecydowali się na ten wspaniały gest popierajacy nasze działania.

 Więcej >

SKLEP.PRZESZCZEP.PL

23.03.2006

Działa już nasz sklep internetowy,w którym na początku będzie można kupić poszukiwaną przez Państwa pomarańczowa opaskę na ręke oraz nasze "firmowe" koszulki. Z czasem dołączymy kolejne gadżety;  kubki , smycze, może oświadczenia woli w formie plastikowych kart.

Dochody ze sklepu przeznaczamy na działalność statutową Stowarzyszenia a w szczególności kosztów druku i darmowej wysyłki Oświadczeń Woli.

Zapraszamy do sklepu pod adresem sklep.przeszczep.pl

 Więcej >

SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA.

18.03.2006

SPOTKANIE IFORMACYJNO SZKOLENIOWE DLA DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY ZDROWIA.

odbędzie się w Warszawie 24-25 IV 2006 r w Domu Pielgrzyma AMICUS (ul.Hozjusza 2) im. Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki

Program:

 Więcej >
1 2 3 ... 42 43 44 45 46 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI