Aktualności

VII Konferencja Naukowo - Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego pt.:"Postępy w Hepatologii"

08.06.2005

W dniach od 5 do 7 czerwca br w Mikołajkach na Mazurach odbyła się VII Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego pt.: „Postępy w Hepatologii”.

Wiodącym tematem Koferencji była tematyka zwiazana z transplantacją wątroby i zakażeniami wirusowymi.

 Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą "Życie po przeszczepie", podobnie jak na Zjeździe Transplantologów, miało swoje stoisko, na którym wystawiono materiały i publikacje w tym książkę "Kościół a Transplantacja" oraz kwartalnik "Www.przeszczep.pl"

Zobacz zdjęcia:

 Więcej >

Kościół za transplantacjami - z portalu Interia PL

01.06.2005

Czy to prawda, że nosi ksiądz biskup w dokumentach oświadczenie, że zgadza się na pobranie narządów w razie śmierci? - zapytała "Gazeta Lubuska" ks. Adama Dyczkowskiego, ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

"Tak" - odpowiedział biskup. "Najpierw taką notatkę miałem w starym, książeczkowym prawie jazdy. Teraz w portfelu noszę oryginalny druk, który ktoś mi podarował. Podarowanie śmiertelnie chorej osobie swoich narządów jest wspaniałym dowodem miłości bliźniego" - dodał hierarcha. Większym może już być tylko oddanie za kogoś życia. Powinniśmy wszyscy o tym pamiętać".

 Więcej >

Dieta śródziemnomorska wydłuża życie

01.06.2005
Stosowanie diety śródziemnomorskiej może wydłużyć życie - podaje serwis "EurekAlert". Dieta śródziemnomorska charakteryzuje się spożyciem dużej ilości warzyw, owoców i produktów zbożowych oraz w mniejszym stopniu - ryb. Redukuje natomiast jedzenie produktów mlecznych i mięsnych, oraz picie alkoholu (co najwyżej wina). Istotnie jest korzystanie z tłuszczy nienasyconych, np. oliwy z oliwek, wykluczając zupełnie tłuszcze nasycone. Więcej >

POMOC FINANSOWA DLA ZUZI

31.05.2005

Od dwóch miesięcy Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" prowadzi akcje pomocy finansowej leczenia naczyniaka u rocznej ZUZI HAŁUSZCZAK.

Matka Zuzi Edyta Hałuszczak jest pierwsza w Polsce kobietą,która urodziła po przeszczepie wątroby dziecko. Był nim dziś już 7 letni Bartek. Rok temu na świat przyszła Zuzia, która cierpi na rozległy naczyniak i jest leczony za pomocą chemioterapii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Ciagłe dojazdy i pobyt z dzieckiem na dwutygodniowych cyklach leczenia stanowi obciążenie finansowe ponad siły naszej koleżanki. Z inicjatywą pozyskania funduszy wystąpił ojciec Edyty, emerytowany górnik z Jastrzębia. Stwowarzyszenie otworzyło specjalne podkonto i prowadzi rozliczenia wydatkowanych sum ofiarodawców a nastepnie przedstawi im szczegółowe sprawozdanie.

Jeżeli zechcecie Państwo włączyć sie do akcji podajemy konto bankowe: 84 1500 1416 1214 1002 0191 0000 Kredyt Bank S.A. o/ Gorzów Wlkp. z dopiskiem DLA ZUZI Ponizej prezentujemy listę insytucji, które już włączyły się do akcji.

 Więcej >

Zaszczep się przed wyjazdem

26.05.2005

Rusza kolejna edycja akcji „Zaszczep się przed wyjazdem”. Jej celem jest przypomnienie, że planując wyjazd, powinniśmy również pomyśleć o profilaktyce chorób zakaźnych i skorzystać z możliwości szczepień ochronnych.

Wakacje to czas relaksu i zasłużonego odpoczynku. Rocznie w kraju i za granicą wypoczywa 18,6 mln Polaków. Wielu z nas pozostanie nad Bałtykiem lub wyjedzie w Tatry, inni nad Morze Śródziemne, a spora grupa wybierze dalekie egzotyczne podróże. Rzadko zdajemy sobie sprawę z zagrożeń zdrowotnych jakie na nas czyhają.

Co zrobić, by z wakacyjnego wyjazdu przywieźć tylko pamiątki i cudowne wspomnienia?

Pierwszym krokiem do pełnego bezpieczeństwa są szczepienia ochronne. Przede wszystkim przeciwko tzw. żółtaczce pokarmowej (WZW typu A) i wszczepiennej (WZW typu B). Przed obydwoma rodzajami wirusa uodporni nas szczepionka skojarzona. Dzięki niej możemy być pewni, że przez długie lata nic nam nie grozi. A wyjazdy - te bliskie i te najbardziej egzotyczne - staną się tylko czystą przyjemnością.

 Więcej >

Centrum Pomocy Psychologicznej dla osób przed i po przeszczepie organu.

25.05.2005

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie postanowiło podjąć wyzwanie utworzenia Centrum Pomocy Psychologicznej dla osób przed i po przeszczepie organu a także dla pacjentów poddanych terapii antywirusowej HBV i HCV. Wierzymy także, że uda się nam zrelizować również program przekwalifikowania zawodowego pacjentów po przeszczepie, tak by część z nich mogła w pełni powrócić do życia w społeczeństwie ludzi zdrowych.

Więcej szczegółów a także aktualna korespondencja w sprawie Centrum, galeria zdjęć w dziale Centrum Pomocy Psychologicznej.

Zwracamy się do wszystkich , którzy w jakikolwiek sposób są nam w tym trudnym wyzwaniu pomóc - o kontakt z nami pod adresem stowarzyszenie@przeszczep.pl lub tel. 095 7170 874

 Więcej >

„Zostań w grze!” Terminy i miejsca bezpłatnych badań

19.05.2005

Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie godziny pobrania krwi pod odpowiednim numerem telefonu. Pozwoli to Państwu uniknąć kolejek .

 Wrocław,     od 31. maja do wyczerpania puli bezpłatnych badań Centrum Medicover ul. Grabiszyńska 165 Tel. 0-71 781-81-44/46 Pobrania po uprzednim zarejestrowaniu telefonicznym

Poznań, od 2. czerwca do wyczerpania puli bezpłatnych badań Centrum Medicover ul. Serbska 11 Tel. 0-61 827-62 00/11/12/13 Pobrania po uprzednim zarejestrowaniu telefonicznym

Kraków, od 7. czerwca do wyczerpania puli bezpłatnych badań Centrum Medicover ul. Rakowicka 7 Tel. 0-12 616-10-00 Pobrania po uprzednim zarejestrowaniu telefonicznym

Bydgoszcz, od 9. czerwca do wyczerpania puli bezpłatnych badań Praktyka Lekarza Rodzinnego Dr Krzysztof Buczkowski Ul. M. Skłodowskiej-Curie 9 Tel. 0-52 346 08 01/ 02 Pobrania w godz. 7.30 – 10

Warszawa, od 14. czerwca do wyczerpania puli bezpłatnych badań Centrum Medicover Punkt pobrań - ul. Dzika 4 Tel. 0-22 95-96 Pobrania po uprzednim zarejestrowaniu telefonicznym

 Więcej >

Co o tym sądzicie ?

18.05.2005

Rodzi się pomysł utworzenia "centralnego" ośrodka zajęć psychologicznych dla osób po przeszczepach organów.

Dla wielu osób przejście transplantacji staje się poważnym problemem psychologicznym. Nie zawsze uzyskują oni należytą pomoc w swoich rodzinach a polskie ośrodki transplantacyjne pomimo znakomitych wyników w zakresie przeszczepów są dalekie od dalszego prowadzenia swoich pacjentów w zakresie psychologicznym.

W ośrodku takim oprócz zajęć z psychologami moglibyśmy proponować przekwalifikowanie się zawodowe by osoby, które ze względu na charakter swojej dotychczasowej pracy mogły powrócić do czynnego życia zawodowego w nowym zawodzie nie wymagającym większego wysiłu fizycznego czy stresu.

Prosimy o Wasze opinie na ten temat czy warto rozpocząć starania o taki ośrodek.

Obiekt przewidziany jest na 35 miejsc z pełnym zapleczem żywieniowym.Wymaga oczywiscie remontu ale co najwazniejsze jest w dyspozycji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu. Sam obiekt znajduje się w Skwierzynie , woj. lubuskie

 Więcej >

Rusza ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna pod hasłem „Zostań w grze"

16.05.2005

Zbadaj się! Zostań w grze!

W czerwcu 2005 roku będzie można wykonać bezpłatny test na obecność we krwi wirusa HCV, powodującego wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C). Badania zorganizowane zostaną w pięciu miastach Polski: Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy oraz Warszawie. W ich trakcie zostanie przebadanych kilka tysięcy osób.

Bezpłatne badania są kolejnym etapem ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej pod hasłem: "Zostań w grze!". Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z WZW C zwanym przez ekspertów "dżumą XXI wieku". W jej ramach organizowane są akcje, które mają skłonić możliwie szeroką grupę osób do przebadania się na obecność wirusa typu C.

Rozpoczęciu badań w poszczególnych miastach towarzyszyć będą happeningi. Osoby w strojach sędziów piłki nożnej rozdadzą przechodniom żółte kartki. Znajdzie się na nich informacja o chorobie, grupach ryzyka oraz apel o przebadanie się pod kątem zarażenia wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu C (HCV - Hepatitis C Virus).

 Więcej >

Nowi konsultanci medyczni.

16.05.2005

Spełniając prośby wielu internautów o włączenie do panelu konsultantów specjalistów z zakresu transplantacji nerki z satysfakcją informujemy, że od dziś naszymi nowymi konsultantami są:

Pani prof. dr hab. Magdalena Durlik wybitny specjalista w zakrsie nefrologii i transplantacja nerki. Kierownik Kliniki Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii Instytutu Transplantologii w Warszawie ul. Nowogrodzka 59

oraz dr n.med. Roman Ostapowicz. Zca Ordynatora Kliniki Chirurgii Naczyń i Transplantacji Akademii Medycznej w Białymstoku. Operator przeszczepów nerki.

Kolejnym konsultantem medycznym z dziedziny transplantacji wątroby u dzieci zgodził się zostać prof. dr hab. med. Piotr Kaliciński Kierownik: Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów IP-CZD

 Więcej >

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" na Miedzynarodowym Kongrsie PTT

16.05.2005

W dniach 12-14 maja, w Wiśle, odbył się VII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Po raz pierwszy na Kongrsie PTT zaistniało stowarzyszenie pacjentów po przeszczepie.

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" miało swoje stoisko, na którym zaprezentowano pierwsy tom Biblioteki Wiedzy o Transplantacji - broszurę ks. dr Grzegorza Kniazia "Kosciół a Transplantacja.

 

 Więcej >

Insulina do wdychania ma się pojawić w ciągu roku

11.05.2005

Insulina przyjmowana za pomocą inhalatora - tak jak leki na astmę - ma się pojawić na rynku w ciągu roku - obiecują brytyjscy naukowcy.

Cukrzyca to choroba metaboliczna, w której poziom cukru (glukozy) we krwi jest nieprawidłowo podwyższony. Z cukrzycą typu I mamy do czynienia, gdy organizm nie wydziela własnej insuliny. Ten rzadszy typ pojawia się zwykle u dzieci i młodych osób. W cukrzycy typu II ("cukrzyca dorosłych") to tkanki nie reagują właściwie na insulinę.

 Więcej >

Ks. dr Grzegorz Kniaź "Kościól a Transplantacja"

10.05.2005

W rozdziale NASZE PUBLIKACJE - BIBLOTEKA WIEDZY O TRANSPLANTACJI - TOM I mozna pobrać elektroniczny plik w pdf książeczkę Księdza dr Grzegorza Kniazia "Kosciół a Transplantacja"

link 

 Więcej >

Oświadczenie Woli

09.05.2005

Informujemy, wszystkich internautów, którzy napisali do nas z prośbą o przesłanie druku "Oświadczenia Woli", że nadrobiliśmy chwilowe opóźnienie związane z brakiem druczków. Dziś wyekspediowaliśmy ponad 100 kopert z Oświadczeniami.

Przypominamy, że druczki "Oświadczeń woli" wysyłamy bezpłatnie. Aby je otrzymać prosimy przesłać na e-maila stowarzyszenie@przeszczep.pl swoje nazwisko i adres korespondencyjny.

 Więcej >

Znamy już efekt akcji 1% dla OPP

09.05.2005

Do dziś na nasze konto bankowe wpłynęło 7.444,61 zł z pieniędzy podatników, którzy zdecydowali się przekazać 1% swojego podatku w ramach Organizacji Pożytku Publicznego.

Wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy.

Jednocześnie informujemy, że z tej sumy wydrukowaliśmy już 15.000 szt. Oświadczeń Woli (kwota brutto: 2.073,39) i zapłaciliśmy skład broszury "Kosciół a Transplantacja" ( kwota brutto 1.220,00)

 Więcej >

FDA zarejestrowało preparat Equoral w Stanach Zjednoczonych

05.05.2005

Equoral, nowoczesny lek firmy IVAX stosowany u pacjentów po przeszczepach, otrzymał rejestrację amerykańskiej Komisji ds. Żywności i Leków (FDA).

Rejestracja leku w Stanach Zjednoczonych potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność terapii tym lekiem. IVAX rozpocznie sprzedaż Equoralu na rynku amerykańskim, którego wartość ocenia się na 235,6 mln USD. 29 marca 2005 r. światowy koncern farmaceutyczny IVAX otrzymał rejestrację FDA dla swojego leku Equoral w Stanach Zjednoczonych. Jest to lek immunosupresyjny zapobiegający odrzuceniu przeszczepionego organu przez organizm pacjenta.

Equoral jest lekiem biorównoważnym w stosunku do preparatu referencyjnego o nazwie Neoral, który był pierwszym lekiem z tej grupy dostępnym na rynku. Decyzja FDA o dopuszczeniu Equoralu do leczenia świadczy o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie tego preparatu.

 Więcej >

Polecamy ciekawe opracowanie...

05.05.2005

W dziale Transplantacja ogólnie - Przeszczepianie narządu zamieściliśmy ciekawe opracowanie ( na przykładzie zapytania o pobranie rogówki od zmarłego) dotyczące etyki pobierania narządów w ujęciu prawa międzynarodowego a także w ujęciu moralności katolickiej, protestanckiej, żydowskiej, muzulmańskiej i buddyjskiej. 

kliknij by przeczytać całość opracowania 

 Więcej >

Na polskie sztuczne serce potrzeba jeszcze 30 mln zł

03.05.2005

Dalsze prace nad polskim sztucznym sercem będą w tym roku priorytetem działania Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w Zabrzu. Na ich zakończenie potrzeba jeszcze ok. 30 mln zł - informuje założyciel fundacji, prof. Zbigniew Religa.

 "Absolutnym priorytetem pozostaje implantowalne sztuczne serce. To supernowoczesna technologia, a to oznacza, że potrzebne są również bardzo duże pieniądze, na dziś jest to kwota rzędu 30 mln zł" - podkreśla Religa.

 Więcej >

Składki za 2005 r..

03.05.2005

Przypominamy naszym członkom Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie o obowiązku opłacenia składek za 2005 r.

Roczna składka wynosi 20 zł. Składki można opłacać na dwa sposoby. Przelewem na konto lub u skarbnika oddziału.

 Więcej >

"Życie po przeszczepie" w Gietrzwałdzie

29.04.2005

W minioną niedzielę, 24 kwietnia br. duża grupa członków Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” wzięła udział w pielgrzymce, zorganizowanej w tym roku, w Gietrzwałdzie koło Olsztyna. Niedzielne spotkanie przygotowało Koło naszego Stowarzyszenia w Olsztynie.

Podczas Mszy Świętej odprawionej w intencji naszych dawców i ich rodzin homilię wygłosił duszpasterz ludzi chorych Archidiecezji Warmińskiej ks. Artur Oględzki. Przeczytaj najważniejsze fragmenty homilii...

 Więcej >
1 2 3 ... 48 49 50 51 52 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI