Aktualności

Dodruk "Oświadczenia woli"

24.04.2005

Nasza akcja rozdawania druczków "Oświadczenia woli" przerasta nasze oczekiwania. Aktualnie rozdalismy już 20 tyś. kartoników z czego ponad połowę na prośbę internautów.

Wydrukowaliśmy kolejne 15.000 egz. Z tej liczby 5.000 egz.przekazemy na potrzeby POLTRANSPLANTU.

Tym razem środki na druk pochodzą z funduszu zebranego w ramach 1% odpisu podatkowego dla OPP za rok 2004. Wszystkim, którzy zdecydowali się wpłacić na nasze konto 1% swego odpisu podatkowego wyrażamy wielkie podziękowanie.

Więcej o "Oświadczeniu woli czytaj"czytaj:  Więcej >

Znany jest już termin VI Zjazdu Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

24.04.2005

Tegoroczny Zjazd Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" odbędzie się w Rokitnie koło Gorzowa Wlkp. (lubuskie) w dniach 7-11 września. Przyjazd w środę 7.09.br. Wyjazd w niedzielę 11.09.2005.

Szczegółowy program Zjazdu niebawem.

 Więcej >

Drugi numer naszego kwartalnika www.przeszczep.pl

22.04.2005

Ukazał się drugi numer (2/2005) naszego kwartalnika WWW PRZESZCZEP PL

W numerze zamieszczono materialy m.in. o Oświadczeniu woli, Dniu Transplantacji 2005, Utworzeniu Federacji Organizacji Tranplantacyjnych RP a także wywiad z transplantologiem z Centrum Zdrowia Dziecka prof. Piotrem Kalicińskim. Polecamy również ciekawy artykuł dr Tadeusza Grochowieckiego "Terapia zastępcza komórek beta, jej rola i miejsce.

Kwartalnik można pobrać elektronicznie (w pdf) z działu NASZE WYDAWNICTWA.

Szpitalom, przychodniom o osobom zaiteresowanym przesyłamy bezpłatnie egzemplarze tradycyjne po przesłaniu zamówienia na adres elektroniczny redaktor naczelnej dr Magdaleny Sroczyńskiej-Kożuchowskiej magdalena.kozuchowska@przeszczep.pl

 Więcej >

Abp Życiński: zgoda na przeszczep aktem miłości

20.04.2005

Arcybiskup Józef Życiński zaproponował w sobotę duchownym, aby zachęcali wiernych do deklarowania zgody na przeszczep swoich narządów po śmierci. Zdaniem arcybiskupa byłoby to wypełnienie papieskiego nauczania.

 - Czymś bardzo ważnym w nauczaniu Jana Pawła II była Ewangelia życia i obrona życia. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że oddanie organów na przeszczep jest ważnym aktem miłości bliźniego - powiedział arcybiskup Życiński podczas mszy świętej dla duchowieństwa archidiecezji lubelskiej.

 Więcej >

Kościół chce pomóc czekającym na przeszczepy

19.04.2005

W poniedziałek 18 kwietnia br w magazynie informacyjnym WYDARZENIA ukazał się materiał filmowy o pozytywnym stosunku Kościoła Katolickiego do pobierania organów do przeszczepu.

"Arcybiskup Józef Życiński zachęca wiernych do deklarowania zgody na przeszczep narządów w przypadku nagłej śmierci. Oddanie organów to ważny akt miłości bliźniego tłumaczy Metropolita Lubelski. W zeszłym roku na przeszczep organu czekało dwa tysiące pięciuciuset polaków. Tysiąc trzystu spośród nich miało szczęście - dostali niezbędne im narządy. "

zobacz materiał filmowy

 Więcej >

Pamiętaj o przyjęciu II dawki szczepionki!

18.04.2005
Od 14 do 25 kwietnia przypada termin podania II dawki szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz II dawki szczepionki skojarzonej, uodparniającej na oba typy wirusów A i B. Należy pamiętać, że tylko przyjęcie pełnego cyklu szczepień, zapewnia długotrwałą ochronę przed zachorowaniem na wirusowe zapalenie wątroby.  Więcej >

Kościół a transplantacja

16.04.2005

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" przygotowuje do druku pierwszą broszurę z serii " BIBLOTEKA WIEDZY O TRANSPLANTACJI". Nosić będzie tytuł "Kościół a transplantacja" a autorem jest ks. Grzegorz Kniaź - moralista z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Pozycja będzie dostępna w pierwszej połowie maja br.

      Broszura kierowana jest do szeroko pojętego środowiska duszpasterskiego,grup religijnych działających wokół parafii oraz młodzieży ponagimnazjalnej.

Ta bezpłatna publikacja ma pomóc w zrozumieniu aktualnego stanowiska koscioła katolickiego wobec problemtyki transplantacji a co za tym idzie problematyki dawstawa organów. Jak sie okazuje niewiele osób deklarujących się praktykującymi katolikami zna współczesną wykładnię swego kościoła i dokumenty papieskie.

Zapraszamy osoby prywatne i bibloteki zainteresowane publikacją o przesyłanie zamówień, które od maja bedziemy realizować bezpłatnie.

 Więcej >

Hepatitis C i alkohol; wzajemne oddziaływanie, rezultaty i implikacje

16.04.2005

Alkoholizm i chroniczne hepatitis C (HCV) są powszechną przyczyną chorób wątroby w świecie. Zakażenie wirusem hepatitis C , i spożywanie alkoholu często idą w parze i razem prowadzą do gwałtownego wzrostu schorzeń wątroby.

      Przeprowadzono gruntowny przegląd literatury angielskiej, wykorzystując komputerowy system przeszukiwania medycznych baz danych.

Rezultaty:

 Więcej >

Logo Stowarzyszeniu ulega modyfikacji

14.03.2005

Prezentujemy Państwu logo Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" po drobnym liftingu.

I jak się podoba ? ...

 Więcej >

6 kroków jak przekazać 1% swojego dochodu na rzecz Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

10.03.2005

1. Wypełniając podatkowe zeznanie roczne ( PIT-36 lub PIT-37) oblicz swój podatek należny urzędowi skarbowemu

 

2. Od tej kwoty odlicz 1 % podatku należnego

3. Wpisz tę kwotę w odpowiedniej rubryce w swoim zeznaniu rocznym ( dla PIT –36 jest to pozycja 181, dla PIT-37 pozycja 111)

4. Obliczoną kwotę równą 1 % podatku wpłać na konto Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą „Życie po przeszczepie” przed złożeniem zeznania podatkowego ( nie później niż do 30.04.2005) w banku lub na poczcie. W tytule wpłaty zaznacz, że dotyczy ona 1% podatku za rok 2004. Koniecznie zachowaj dowód wpłaty.

5. Wypełniony formularz PIT wyślij do urzędu skarbowego

6. W przypadku nadpłaty podatku, otrzymasz zwrot powiększony o kwotę 1% podatku. Jeśli musisz dopłacić, pominiesz należną urzędowi skarbowemu kwotę o 1% podatku

Konto bankowe Stowarzyszenia Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą "Życie po przeszczepie" : 43 1500 1416 1214 1001 2125 0000 Kredyt Bank S.A. o /Gorzów Wlkp.

Bilanse i rozliczenia finansowe działalności Stowarzyszenia za lata 2001, 2002, 2003 i 2004 znajdziesz na naszym portalu www.przeszczep.pl

 Więcej >

Żółty Tydzień a podstawowa wiedza z zakresu transplantologii

10.03.2005

W gorzowskich szkołach wyższych obyły się spotkania szkoleniowe ze studentami pt. „Współczesne zagrożenia epidemiologiczne”. Zadaniem spotkań jest uświadomienie studentom, których zalicza się do wysokiej grupy ryzyka zakażenia wzw A, B czy C jak ważna jest profilaktyka w tym szczepienia na wzw A i B.

Wykłady prowadziła lek.med. Beata Szyszka-Jedrachowicz z Wojewódzkiej Stacji Sanepidu w Gorzowie. W drugiej części spotkania mówi się o konsekwencjach i skutkach przewlekłej choroby wirusowego zapalenia wątroby, czyli marskości i jedynej współczesnej metodzie leczenia czyli transplantacji.

     Spotkania ze studentami są okazją do podstawowego wykładu z zakresu ogólnej wiedzy o transplantacji, istniejącego prawa i świadomości społecznej w tym zakresie. Wykłady prowadzi prezes Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” Krzysztof Pijarowski będący sam ponad 5 lat po transplantacji wątroby.

 Więcej >

W Łodzi 200 osób zgłosiło chęć zostania dawcą szpiku kostnego

09.03.2005

Ponad 200 osób zgłosiło się do łódzkiego szpitala dziecięcego przy ul. Spornej, deklarując chęć zostania dawcą szpiku kostnego. Od 130 osób pobrano krew do badań. Ich dane zostaną umieszczone w rejestrach dawców szpiku.

     Rekrutacja dawców odbyła się w ramach prowadzonej od miesiąca w Łodzi akcji informacyjno-edukacyjnej "Dawca szpiku", której inicjatorami są łódzka Fundacja dla Dzieci Chorych Na Białaczkę i Choroby Nowotworowe "Krwinka" oraz Fundacja "Przeciw Leukemii" z Warszawy.

 Więcej >

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

07.03.2005

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" organizuje

TRZECIĄ OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ OSÓB PO PRZESZCZEPIENIU RÓŻNYCH NARZĄDÓW

Pielgrzymka będzie tym razem do Gietrzwałdu – Sanktuarium Maryjnego pod Olsztynem.

DNIA 24 kwietnia ( niedziela) 2005 r. gdzie o godz. 11 odprawiona zostanie Msza Święta

Z Warszawy, z ul. Lindley’a ( przy Kościele Dzieciątka Jezus) , wyjedzie dnia 24.04.2005, o godz. 7.30, autokar , który wieczorem tego samego dnia wróci.

 Więcej >

ŻÓŁTY TYDZIEŃ - 14-25 marca 2005

03.03.2005

14 marca rusza XV edycja akcji Żółty Tydzień. Jej celem jest popularyzacja szczepień ochronnych i uświadamianie zagrożeń zdrowotnych związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby (WZW) typu A i B.

Od 14 do 25 marca będziemy mieli okazję zaszczepić się i ochronić na długie lata przed tymi groźnymi chorobami. W tym czasie na wszystkich, którzy troszczą się o swoje zdrowie czeka prawie 1300 punktów szczepień w całej Polsce. Adresy punktów znajdują się na stronie www.szczepienia.pl oraz pod numerem infolinii 0-801 109 509.

 Więcej >

Szklana wątroba

01.03.2005

Brytyjscy naukowcy opracowują szklany model wątroby, by lepiej zrozumieć funkcjonowanie tego ważnego narządu.

   Zespół specjalistów z University of Leeds w pierwszym rzędzie będzie starał się odwzorować geometryczną strukturę wątroby - sześciokątne szklane pojemniki z kanalikami o średnicy 1/200 milimetra biegnącymi od brzegów ku centrum, ku szklanej "żyle centralnej".

 Więcej >

Poradnik dla pacjenta wzw C . Możliwość leczenia

26.02.2005

W dziale Choroba - wątroba pojawił się znakomity poradnik dla wszystkich zaiteresowanych wirusowym zapaleniem wątroby typu C jak również obecnymi metodami leczenia.

Poradnik PEGASSIST powstał na podstawie wskazówek Zespołu Doradców, złożonego z międzynarodowej grupy ekspertów w dziedzinie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Serdecznie polecamy lekturę...

 Więcej >

BILANS 2004

25.02.2005

Komplet dokumentów bilansowych Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" złożyło w dniu 24 lutego 2005 r w Urzędzie Skarbowym w Międzyrzeczu woj. lubuskie ( właściwy US dla siedziby Zarządu Głównego.

Dokumenty podpisali : Krzysztof Pijarowski, Prezes Stowarzyszenia i Eleonora Kubejko, Główna Ksiegowa.

Z dokumentami można zapoznać sie na stronie www.przeszczep.pl w dziale Salon Sponsora , Rozliczenie finansowe 2004

 Więcej >

Transplantacja trzustki

22.02.2005

Dodaliśmy dział transplantacja trzustki, który sukcesywnie będzie rozbudowywany.

Dział powstał dzięki pomocy Pana dr med. Tadeusz Grochowieckiego, adiunkta Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplanatcyjnej AM w Warszawie, oraz konsultacji Pana Profesora Jacka Szmidta.

Panel konsultantów powiększył sie o Pana dr T. Grochowieckiego, nefrologa, specjalistę w zakresie transplantacji trzustki i nerki.

 Więcej >

W Niemczech też brakuje narządów do przeszczepień

22.02.2005
Nemieckie prawo zobowiązuje szpitale do informowania centralnego urzędu do spraw przeszczepień o potencjalnych dawcach narządów, jednak ponad połowa placówek nie wywiązuje się z tego obowiązku.  Więcej >

Czas na zmianę ustawy transplantacyjnej

22.02.2005

W tym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Jest szansa, że uda się ją uchwalić jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Ustawa nie tylko dostosowuje polskie przepisy do prawodawstwa unijnego, ale wprowadza istotne dla funkcjonowania polskiej transplantologii zmiany, m. in. rejestry przeszczepień, dawców i osób oczekujących na przeszczep oraz szpiku i krwi pępowinowej.

 Więcej >
1 2 3 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57
Projektowanie stron SSI