Aktualności

Pierwszy przeszczep twarzy ze wskazań życiowych, tzw. pilny

23.05.2013

33-letni pacjent, któremu przeszczepiono twarz w Centrum Onkologii w Gliwicach, ma szansę na normalne życie - będzie mógł jeść, oddychać i widzieć, choć maszyna do cięcia kamieni prawie amputowała mu twarz – zapewnili lekarze, którzy przeprowadzili zabieg.

 Więcej >

Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

17.05.2013

500 000 000 o tyle wzrośnie w ciągu 15 lat liczba chorych na nadciśnienie tętnicze na świecie. Nie dajmy się cichemu zabójcy! 17 maja Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego, ustanowiony przez Światową Ligę Nadciśnienia Tętniczego.

 Więcej >

Propozycja - Ogólnopolska pielgrzymka ludzi związanych z przeszczepami

16.05.2013

Duszpasterstwo Transplantacja "Tak" zaprasza na Ogólnopolską pielgrzymkę ludzi związanych z przeszczepami do Krakowa.

Sanktuarium Matki Błogosławionego Macierzyństwa Domus Mater - Księża Sercanie, 13. lipca 2013 r.

 Więcej >

Wojskowi medycy dołączyli do przeszczepiających nerki

15.05.2013

Po raz pierwszy w polskim szpitalu wojskowym przeprowadzono operację przeszczepienia nerki od zmarłego dawcy. Biorcą była 32-letnia pacjentka, która z powodu choroby nerek przez kilka ostatnich lat musiała być dializowana.

 Więcej >

Motocyklista = dawca nerek??

26.04.2013

Mówią o nich szybcy, wściekli, źli. Zrobiło się ciepło, na ulicach wielu miast i drogach pojawiło się wielu motocyklistów, dla których adrenalina jest ważniejsza od bezpieczeństwa. 

O szalonych motocyklistach mówi się, że to dawcy nerek.

 

 Więcej >

Serce do przeszczepu na pokładzie samolotu Marynarki Wojennej

21.04.2013

Około godziny potrzebował samolot Marynarki Wojennej na przewiezienie w czwartek z Warszawy do Gdańska serca przeznaczonego do przeszczepu. Po kolejnych dwóch godzinach serce zaczęło bić w ciele pacjentki Kliniki Kardiochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 Więcej >

Proponowane zmiany w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS)

11.04.2013

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz przekazała 8 kwietnia br. do konsultacji projekt zmiany zarządzenia w sprawie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Część zgłoszonych zmian ma dotyczyć zwiększenia przez poradnie specjalistyczne liczby potencjalnych biorców do ośrodków kwalifikojących do przeszczepu nerki.

 Więcej >

Polacy przeprowadzili innowacyjny zabieg transplantacji

01.04.2013

Pierwszy na świecie udany przeszczep wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka z użyciem endoskopu przeprowadził u pacjenta polski zespół chirurgów z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.

 Więcej >

Kobieta po pięciu przeszczepach urodziła zdrowie dziecko

17.03.2013

Kobieta, której przeszczepiono w 2007 roku wątrobę, trzustkę, żołądek oraz jelito cienkie i grube urodziła zdrowe dziecko, co - jak podaje w czwartek agencja Associated Press - jest pierwszym przypadkiem udanego porodu u pacjentki po tak wielu przeszczepach.

 Więcej >

Końskie zdrowie

27.02.2013

Tadeusz Żak z Tarnowa od 12 lat uprawia zawód stacza kolejkowego. Specjalizuje się w kolejkach do lekarza. - Mój rekord to 40 godzin stania - mówi. W ciągu miesiąca rejestruje do 20 osób. Przyznaje, że ostatnio w jednej z tarnowskich przychodni widział konkurenta. Koszt takiej usługi to 50-100 zł.

 Więcej >

Dziękujemy naszym dawcom!

26.01.2013

Z okazji Dnia Transplantacji, w imieniu tysięcy ludzi, którzy żyją dzięki przeszczepieniom narządów, dziękujemy naszym dawcom. Wszystkim tym, którzy świadomie nie wyrazili sprzeciwu wobec pobrania narządów po swojej śmierci i w ten sposób uratowali nasze życie i zdrowie. Dziękujemy!

 Więcej >

Lubuskie bicie serc. Obchody Dnia Transplantacji

25.01.2013

- Lubuskie wspiera ideę transplantacji. To ogrom pracy i wysiłku, ale działania przynoszą efekty. W 2011 roku liczba przeszczepień od zmarłych dawców w naszym regionie była najwyższa w kraju, a gorzowski szpital zajął pod tym względem drugie miejsce i otrzymał prestiżową nagrodę „Partnera Polskiej Transplantologii” – powiedział członek zarządu Romuald Kreń, który z okazji lubuskich obchodów Dnia Transplantacji symbolicznie podpisał oświadczenie woli.

 Więcej >

List otwarty w sprawie sporów medialnych o transplantologii

25.01.2013

W związku ze zbliżającym się Dniem Transplantacji cztery organizacje społeczne postanowiły zwrócić uwagę na fakt instrumentalnego wykorzystywania transplantacji w sporach medialnych i wynikających z tego konsekwencji.

 Więcej >

Jesteśmy na Facebooku!

24.01.2013

Nasze stowarzyszenie opanowuje kolejną przestrzeń - Facebook.

Dołącz do tych, którzy nas "lubią"!

https://www.facebook.com/zyciepoprzeszczepie

 Więcej >

Byliśmy na finale WOŚP!

17.01.2013

Reprezentacja naszego stowarzyszenia miała ogromną przyjemność uczestniczyć w finale Wielkiej Orgiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę w studiu programu 2 TVP.

 Więcej >

Informacja o 1% w 2013 roku

17.01.2013

Informujemy, że nie będzie  Stowarzyszenia w tym roku na liście  Organizacji Pożytku Publicznego na które można zadeklarować, w rocznym rozliczeniu, 1% swojego podatku. 

 Więcej >

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę

09.01.2013

21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę. 

W tym roku będziemy pomogać małym i tym najstarszym. 

Będziemy pomagać bo wierzymy , że dołączycie się do akcji 

Największej Dobroczynnej Orkiestry na Świecie !!!

 

 Więcej >

Robot da Vinci przeprowadził udaną operację

08.01.2013

Zabieg pobrania nerki od żywego dawcy przy użyciu robota da Vinci przeprowadzono w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

 Więcej >

Nowy Rok 2013

31.12.2012

 

Drodzy członkowie, sympatycy w Nowym Roku...

 Więcej >

Szczeciński NFZ wysyła Oświadczenia woli

20.12.2012

 

Narodowy Fundusz Zdrowia Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie jest aktywnym uczestnikiem "Partnerstwa dla transplantacji".

Szczególnie ważna jest inicjatywa dystrybucji "Oświadczeń woli".

 Więcej >
1 2 3 ... 7 8 9 10 11 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI