Aktualności

Dziękujemy naszym dawcom!

26.01.2013

Z okazji Dnia Transplantacji, w imieniu tysięcy ludzi, którzy żyją dzięki przeszczepieniom narządów, dziękujemy naszym dawcom. Wszystkim tym, którzy świadomie nie wyrazili sprzeciwu wobec pobrania narządów po swojej śmierci i w ten sposób uratowali nasze życie i zdrowie. Dziękujemy!

 Więcej >

Lubuskie bicie serc. Obchody Dnia Transplantacji

25.01.2013

- Lubuskie wspiera ideę transplantacji. To ogrom pracy i wysiłku, ale działania przynoszą efekty. W 2011 roku liczba przeszczepień od zmarłych dawców w naszym regionie była najwyższa w kraju, a gorzowski szpital zajął pod tym względem drugie miejsce i otrzymał prestiżową nagrodę „Partnera Polskiej Transplantologii” – powiedział członek zarządu Romuald Kreń, który z okazji lubuskich obchodów Dnia Transplantacji symbolicznie podpisał oświadczenie woli.

 Więcej >

List otwarty w sprawie sporów medialnych o transplantologii

25.01.2013

W związku ze zbliżającym się Dniem Transplantacji cztery organizacje społeczne postanowiły zwrócić uwagę na fakt instrumentalnego wykorzystywania transplantacji w sporach medialnych i wynikających z tego konsekwencji.

 Więcej >

Jesteśmy na Facebooku!

24.01.2013

Nasze stowarzyszenie opanowuje kolejną przestrzeń - Facebook.

Dołącz do tych, którzy nas "lubią"!

https://www.facebook.com/zyciepoprzeszczepie

 Więcej >

Byliśmy na finale WOŚP!

17.01.2013

Reprezentacja naszego stowarzyszenia miała ogromną przyjemność uczestniczyć w finale Wielkiej Orgiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę w studiu programu 2 TVP.

 Więcej >

Informacja o 1% w 2013 roku

17.01.2013

Informujemy, że nie będzie  Stowarzyszenia w tym roku na liście  Organizacji Pożytku Publicznego na które można zadeklarować, w rocznym rozliczeniu, 1% swojego podatku. 

 Więcej >

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę

09.01.2013

21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę. 

W tym roku będziemy pomogać małym i tym najstarszym. 

Będziemy pomagać bo wierzymy , że dołączycie się do akcji 

Największej Dobroczynnej Orkiestry na Świecie !!!

 

 Więcej >

Robot da Vinci przeprowadził udaną operację

08.01.2013

Zabieg pobrania nerki od żywego dawcy przy użyciu robota da Vinci przeprowadzono w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

 Więcej >

Nowy Rok 2013

31.12.2012

 

Drodzy członkowie, sympatycy w Nowym Roku...

 Więcej >

Szczeciński NFZ wysyła Oświadczenia woli

20.12.2012

 

Narodowy Fundusz Zdrowia Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie jest aktywnym uczestnikiem "Partnerstwa dla transplantacji".

Szczególnie ważna jest inicjatywa dystrybucji "Oświadczeń woli".

 Więcej >

Wszystkim wszystkiego!

20.12.2012

 

Niech święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wiele radości i satysfakcji. Życzymy wszystkim, aby ten niezwykły czas dał nam to czego najbardziej pragniemy i jeszcze odrobinę więcej. Trochę tego niespodziewanego, co pozytywnie i mile nas zaskoczy. Spotkania mądrych ludzi, którzy wniosą do naszego życia pozytywne wartości. A także spełnenia marzeń, zdrowia, radości, spokoju, wielu sukcesów i pomyślności oraz spędzenia tych świątecznych chwil w milej admosferze, przy stole pełnym smakołyków i piękną śnieżną pogodą za oknem.

 

 

Zarząd 
Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

 

Zdjęcie - wikipedia.pl

 

 Więcej >

Dziękujemy wolontariuszom

05.12.2012

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu wszystkim członkom Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, którzy w całej Polsce propagują wiedzę o transplantacji i dawstwie organów po śmierci, życzymy wszystkiego najlepszego. Życząc dużo zdrowia, dziękujemy za Wasz czas, trud i umiejętności jakie poświęcacie dla naszej wspólnej idei.
      Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy, przejęci problemami transplantacji organizują swoje działania – studentom, pedagogom, nauczycielom i młodzieży szkolnej. Korzystając z naszych materiałów, lub „robiąc swoje”, propagujecie wiedzę o transplantacji, dawstwie organów i „Oświadczeniu woli”. My, ludzie po przeszczepieniach, którym transplantacja uratowała życie i zdrowie, dziękujemy Wam w imieniu swoim i wszystkich tych, którzy czekają na swój przeszczep.

 

 Więcej >

Zmarł twórca współczesnej transplantologii klinicznej

27.11.2012

 

Zmarł Joseph E. Murray, pierwszy na świecie lekarz, który z powodzeniem przeprowadził przeszczepienie ludzkiego organu, rozpoczynając tym samym nową gałąź medycyny klinicznej - transplantologię. Za swoją pracę na ten temat otrzymał w 1990 roku Nagrodę Nobla.

W 1954 roku chirurdzy: J.E. Murray i J.H.Harrison we współpracy z nefrologiem J.P. Merill przeprowadzili pierwszy udany przeszczep nerki w The Peter Bent Brigham Hospital w Bostonie. Było to przeszczepienie pomiędzy bliźniakami. W 1962 J. E. Murray przprowadził także pierwszą na świecie operację przeszczepienia nerki od dawcy niespokrewnionego.

Joseph E. Murray zmarł w wieku 93 lat w tym samy szpitalu w który wykonał pierwszą na świecie operację przeszczepienia nerki.

Na zdjęciu - rok 1954, szczęśliwy dawca, biorca oraz dr J.E. Murray z zespołem. 

 

 Więcej >

Zwykły Bohater

25.11.2012

Pani Renata Jędrak jest 3 lata po transplantacji pluc. Operacja została wykonana w Insbrucku (Austria). Operacja która uratowała życie Pani Renaty była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Głownym motorem  akcji "Pomoc dla Renaty" był Pan Paweł Chodziński....

 

 Więcej >

"Arkońska" w Szczecinie działa bez zmian

25.10.2012

Władze szpitala przy ul. Arkońskiej zwołały w piątek konferencję prasową po  doniesieniach "Kuriera Szczecińskiego". Według "Kuriera" po odejściu części  lekarzy specjalistów jedyny w Szczecinie  i jeden z sześciu w Polsce oddział transplantologiczny miałby przestać istnieć.
- To nieprawda. Oddział działa  normalnie - zaprzeczył na konferencji dyrektor szpitala Mariusz Pietrzak. Sprawę listów dyrektor szpitala zgłosił do prokuratury. Do prokuratury ma trafić również sprawa rzekomego wstrzymywania przeszczepów przez zespół prof.  Wójcickiego.
W ciągu 12 lat w Szczecinie zostało przeszczepionych  380 wątrób. W zeszłym roku - 42, w roku 2012 do piątku - 30.

fot Anna Łukaszuk

 Więcej >

Nie daj się zaskoczyć żółtaczce

17.10.2012

Rozpoczął sie drugi tydzien Żółtego Tygodnia  - XXV edycji ogólnopolskiej akcji, której ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako sprawdzonej profilaktyki tych chorób.  Do podjęcia profilaktyki zachęcamy szczególnie osoby dotychczas niezaszczepione.

 Więcej >

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia - Malbork 2012

09.10.2012

W drugim dniu zjazdu odbyło się Walne Zgromadzenia Stowarzyszenia , klimat spotkania był podniosły ponieważ odbywało się w sali Rady Miasta Malborka . Przez pewien czas czuliśmy się jak Radni .Walne Zebranie dokonało wyboru nowych władz Stowarzyszenia .

 Więcej >

XIII Zjazd Stowarzyszenia Życie po przeszczepie - Malbork 2012

04.10.2012

Dokladnie przed tygodniem, w dniach 27-30 września, miał miejsce kolejny, 13-ty już, Zjazd Stowarzyszenia.Tym razem miejscem spotkania był Malbork. Do miasta nad Nogatem zjechali z różnych zakątków Polski członkowie Stowarzyszenia, jak i jego sympatycy. Przełom lata i jesieni to piękna pora na takie spotkanie. Docieraliśmy na miejsce o różnych godzinach, by wreszcie całą grupą zebrać się na wspólnej kolacji w Domu Wycieczkowym „Saturn”.

 Więcej >

Tak dla Transplantacji w Mikołowie

11.09.2012

7 września z inicjatywy Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, po raz 9 został utworzony "Łańcuch czystych serc". Punktualnie o godz. 13 rozbrzmiały syreny i dzwony kościołów. Wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce zamanifestowali solidarność w dążeniu do świata bez przemocy, narkomanii, rasizmu, nietolerancji  jednocześnie popierając wszelkie działania i postawy na rzecz jednostki i społeczności.

 Więcej >

Woodstock 2012 za nami

27.08.2012

W niedzielę zakończył się XVIII Przystanek Woodstock, największy festiwal muzyczny w Polsce stał się pełnoletni!

Dla Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” była to również okrągła data, po raz 5 uczestniczyliśmy w tworzeniu alejki organizacji pozarządowych. Stara prawda, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej wody, znalazła potwierdzenie w tegorocznej edycji naszych działań na  Woodstocku. Jak zawsze były osoby które miały okazję wypełnić i wziąć dla swoich bliskich oświadczenie ( w tym roku rozdaliśmy 5000 oświadczeń).

 Więcej >
1 2 3 ... 7 8 9 10 11 ... 54 55 56
Projektowanie stron SSI